Wpis z mikrobloga

Kupiłem przejściówkę z USB-C do USB-A, żeby podłączyć myszkę i klawiaturę do tabletu (Android). Do tego wziąłem hub USB, żeby podłączyć więcej, niż jedno urządzenie (np. klawiaturę + mysz). Po podłączeniu myszki bezpośrednio do przejściówki myszka działa, natomiast podłączając hub do przejściówki i do huba myszkę, Android jej nie wykrywa. Hub jest sprawny (świecą się też światła po podłączeniu do przejściówki), ale nie wykrywa na Androidzie urządzeń. Można to jakoś poprawić?

Podłączając hub do laptopa i do niego mysz czy klawiaturę działa poprawnie. Tylko Android coś świruje.

#komputery #tablet #android #mobile #pytanie #hardware
  • 3
to może być ograniczenie wydajności prądowej (nawet nie "rzeczywistej" a programowo) na gniazdku usb w telefonie/tablecie. Jedno urządzenie usb - zadziała. Więcej niż jedno - nie będzie, bo nie. Bo teoretycznie mogłoby to przekroczyć (choć nawet nie przekracza, no ale jakbyś jeszcze podłączył dysk usb?) wydajność przetwornicy "wstecznej" oddającej zasilanie do gniazdka usb-C, i dlatego android ma zablokowane obsługiwanie huba usb "nie aktywnie zasilanego" (czyli z własnym zasilaczem).

Czasem na takie coś
hrumque - to może być ograniczenie wydajności prądowej (nawet nie "rzeczywistej" a pr...

źródło: 4285153

Pobierz
@hrumque: Dzięki. Na to wygląda, jak piszesz. Znalazłem info, gdzie gościu odblokowywał to systemowo na androidzie, ale tu już grzebanie głęboko w systemie: https://rev3rsed.blogspot.com/2012/11/feralne-huby-usb-raczej-parametry-jadra.html

Teraz się zastanawiam czy hub z wejściem USB-C rozwiąże sprawę - więc nie wiem czy jest sens kupować, a nie lepiej kupić małą klawiaturę i mysz na bluetooth, skoro potrzebuję w zasadzie tylko do tego?