Wpis z mikrobloga

Witam szanowne grono ekspertów,

Byłem dziś u doradcy kredytowego w PKO Banku Polskim. Zostały mi przedstawione następujące propozycje oprocentowania kredytu hipotecznego:
- Zmienne: WIBOR 6M + Marża 1,69 %
- Stałe przez 5 lat: 6,16 % + Marża 1,69 %

Udało się komuś w ostatnim czasie wynegocjować lepsze warunki ? Czy są to normalne rynkowe stawki (chodzi mi oczywiście o oprocentowania stałe i marże) ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 11
  • Odpowiedz
@4_8_15_16_23_42: Zdecydowanie polecam. Przedstawi Ci po prostu wszystkie oferty, będzie informował jak coś się zmieni i opowie o wszystkich kruczkach, niuansach, jak prowizje za nadpłaty, dodatkowe koszty, itp.
  • Odpowiedz
Czy są to normalne rynkowe stawki (chodzi mi oczywiście o oprocentowania stałe i marże) ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@4_8_15_16_23_42: Dostępne są zarówno marże na poziomie 1,4% (BNP), jak i przekraczające 5%. Stałe oprocentowanie jest występuje na poziomie 7,4% (Santander Select) jak i powyżej 10%.

Kredyty hipoteczne są skomplikowanym produktami. Oprócz podstawowych parametrów jak marża i prowizja występuje w nich szereg obowiązkowych ubezpieczeń (pomostowe, niskiego wkładu, nieruchomości)
  • Odpowiedz
@the_good_guy: Wkład własny +- 36 %

Musze spełniać:
-Deklarowane minimalne wpływy na rachunek do spłaty kretydu 3k PLN plus założeniu u nich karty kredytowej.

Co do WIRONu to babeczka powiedziała, że sektor banowy nie chcę się zgodzić na rozwiązania przedstawione przez rząd (cokolowiek to znaczy).
  • Odpowiedz
iązkowych ubezpieczeń (pomostowe, niskiego wkładu, nieruchomości) i fakultatywnych produktów (ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie utraty pracy, karta kredytowa, konto z wpływami itp.). Teoretycznie sprawę porównania powinno załatwić RRSO, jednak w praktyce okazuje się, że ten wskaźnik wprowadza w błąd. Istotny jest całkowity koszt kredytu, ale też rozłożenie tych kosztów w czasie. Do tego dochodzą czynniki, które trudno określić liczbami, takie jak s


@marcpol: Też mi mówiła o ubezpieczeniach. Np. Jak wykupie od
  • Odpowiedz
nie kwestia sporego wkładu. Ale marża elegancka. Taka marża plus WIRON lub WIBOR po jakichś ew. obniżkach, i niewolnictwo będzie


@the_good_guy: Wiadomo, ale to już jest trochę hazard z rynkiem ( ͡º ͜ʖ͡º) Jak byśmy nie mieli nieobliczalnego glapińskiego za sterami NBP to byłoby to kuszące, a tak to kij jeden wie jakie stopy procentowe będą np. za pół roku ( ͡° ʖ̯ ͡
  • Odpowiedz