Wpis z mikrobloga

@durielv8
kup coś z Decathlonu. Sam mam jakiś tani od nich za 300 zł w teorii 3 osoby, ale jak są dwie to jest spoko miejsca na rzeczy, plecaki no i przed dwoma wejściami ma fragment zadaszenia i też idzie tam trzymać rzeczy
@durielv8: Jak w miarę lekki (rozumiem, że do noszenia w plecaku) i do 1 tys. to też skłaniałbym się do któregoś z tych namiotów trekkingowych z Decathlonu z dwoma wejściami i dwoma przedsionkami. Nie wiem czy w tej cenie z tej kategorii jest coś porównywalnego u nas na rynku niż właśnie Decathlon, bo takie fest ultralighty drogie są.
https://www.decathlon.pl/browse/c0-sporty/c1-kemping/c3-namioty-trekkingowe/_/N-1wxpm3z
@durielv8
możesz też spojrzeć na model Mongar 2 (lub 3 zależnie od preferowanej wielkości i wagi) od Naturehike. Wersje nylonowe są lżejsze (ja mam poliestrowy mongar2 i całość brutto że wszystkim waży 2,4kg vs nylonowa wersja na pewno poniżej 2kg).
@durielv8: ja mam i używam namiotu z Decathlonu MT900. Wersja dwuosobowa, waga to 1,90kg. Przeżył kilka ulew a i burza się trafiła. On jest w zestawie z pokrowcem, który od razu radzę wywalić - nijak się nie będzie mieścił w plecaku - wystarczy trzymać osobno szmatę a osobno stelaż a nie zajmie dużo miejsca w plecaku. Alternatywą jest Naturehike model cloud up 2.