Wpis z mikrobloga

W końcu, po kilku podejściach, udało się ( ͡° ͜ʖ ͡°) #ck3 Zoroastriańska Persja odzyskana dla dynastii Sassanidów
Start jako hrabia Mazandaranu, jeden z kilku zoroastriańskich władców, więc nie bylo konwersji z islamu na zoroastrianizm, wierność jednej religii od początku. Zajęło to ponad 300 lat ale było warto.
Swoją drogą, zoroastrianizm jest bardzo fajny, Sky Burials jest świetne, daje 250 Piety i +20 do lubienia nowego władcy przez wszystkich zoroastriańskich wasali. Nigdy nie miałem żadnych buntów. Ritual Celebrations też dobre, bo Uczty dają Piety i wasale zoroastriańscy muszą na nich być, inaczej to Piety tracą. Divine Marriage też spoko, daje bonusy jeśli się swata w rodzinie, ale ja nie korzystałem z tego zbytnio, wydawanie dzieci za granicę aby zyskać silne sojusze było ważniejsze.
Problemem w graniu Zoroastrianami jest to, że wszyscy oprócz Hindusów i Buddystów uznają ich za 'evil', więc będąc otoczonym przez Muzułmanów, Tengri i jeszcze Bizancjum na zachodu było upierdliwe.
Fevx - W końcu, po kilku podejściach, udało się ( ͡° ͜ʖ ͡°) #ck3 Zoroastriańska Persj...

źródło: 2

Pobierz
  • 8
Swoją drogą, zoroastrianizm jest bardzo fajny, Sky Burials jest świetne, daje 250 Piety i +20 do lubienia nowego władcy przez wszystkich zoroastriańskich wasali.


@Fevx: Już wiem dlaczego ta część jest uważana za łatwiejszą od poprzedniej skoro takie kwiatki przechodzą.
via Android
  • 1
@CralencSeedorf
jest łatwiejsza i to dużo, chociaż nie grałem wiele w 2, ale tyle co grałem to mam porównanie. Plus mam wrażenie że po kilku pachach jest jeszcze łatwiej. Gdy grałem po wyjściu gry to pamiętam bunty wasali a teraz kimkolwiek bym nie grał to wcale się nie buntują.
Nigdy nie miałem żadnych buntów.


@Fevx: Dajesz sobie wejść na głowę. Czasem trzeba odebrać tytuł, abo wykonać egzekucje, aby pokazać, kto tu rządzi.
via Android
  • 0
@TeBerry kultura perska to kultura poetów, naukowców i myślicieli, jeśli mnie lubili to po co egzekucje ¯_(ツ)_/¯
a tak serio większość moich władców to diplo/steward ewentualnie scholar, aby mieć dobre relacje z kalifem moim seniorem, gdyż bez dobrych relacji by mu się nie podobało mieć wasala zoroastrianskiego. Automatycznie dawało to dobre relacje z wasalami i się nie buntowali. No i ciągle uczty które u zoroastrian dają dużo do relacji.