Wpis z mikrobloga

Dziękuję @Moderacja za miesięcznego bana. (xD, teraz widzę, że jak się kogoś woła to nie widać jego avatara na liście, co ułatwiało rozpoznanie wcześniej... Jest też jakieś odświeżenie pola bez sensowne).

Nie tylko znalazłem inne formy rozrywki niż vikop.ru, ale też ominął mnie szok z nowym fatalnym interfejsem, bo tylko zerkałem z oddali jak ta kupa gówna płonie, łapiąc się za głowę kto to mógł w takim stanie wypuścić. Za takiego deploya i taką reakcję Użytkowników w mojej robocie ludzi się zwalnia... Tu pewnie w nagrodę będą rogale.
Nie wiem czy to celowe działanie po sprzedaniu się Orlenowi, czy typowa niekompetencja @m__b i naszej zbożowej królowej @a__s , ale efekt jest ten sam - z Wykopu nie da się korzystać i nie, nie chodzi o to, że "ludzie się przyzwyczaili i narzekają". Deploy był fatalny z powolnym działaniem serwisu, a interfejs jest po prostu nieprzemyślany I WOGÓLE NIE TESTOWANY Z UŻYTKOWNIKAMI (a jeżeli były to chyba tylko wzięliście do nich moderatorów z dopłatami PFRON...). Jakoś żoden z userów się do testowania nie przyznaje. Wcześnie było NDA, ale teraz? W sumie się nie dziwię, mało kto np. przyznaje się do głosowania na PiS i ja też bym nie chciał potwierdzić, ze byłem "testerem" tego czegoś.

Wiele napisano o wadach nowego wykopu, więc nie będę się powtarzał. Jakim jest "sukcesem" to widać chociażby po głownej o ile mniej wykopów wystarczy, żeby coś było hitem dnia, albo jaki ruch jest na Mirko. To bardzo miarodajne jaką porażką jest ten interfejs.

Wspomnę tylko jedną rzecz, która pojawiała się w niektórych opiniach, ale rzadko i należy ją podkreślić. Ciemny interfejs jest beznadziejny. Mamy 2023 rok, poważne serwisy dają nawet opcję wysokiego kontrastu do wyboru, aby były dostępne dla osób słabowidzacych / starszych (https://www.upc.pl/ ma chociażby to w rogu strony), a co robi Wykop? Robi skórkę, która jak wiadomo jest bardzo popularna u użytkowników (#tylkonocna) w taki sposób, że część interfejsu po prostu jest totalnie nieczytelna (screen). Te kategorie (na co to komu swoją drogą w tym miejscu, przecież to się zlewa z czarnym że ja #!$%@?ę). Ogólnopolski portal, a ma #!$%@? na niepełnosprawnych (poza zatrudnianiem ich w moderacji :)) i całkowicie #!$%@? skórkę najpopularniejszą u heavy userów portalu. Honorable mention - #!$%@? API, czyli nie tylko AMW (gdzie zdążyłem zauważyć pożegnanie autora), ale i zewnętrznych aplikacji mobilnych, napisanych na kolanie przez studenciaków, które były 10x lepsze niż te oficjalne mobilne propozycje od Wykopu... Pomijając sposób komunikacji z autorami rozwiązań korzystających z API (podejście puszczę maila (a może nie) i pora na CSa, a jak popularne rozwiązanie umrze, to co mnie to obchodzi, w końcu tylko jestem zatrudniony / zatrudniona przez portal xD), to brak podkreślenia (o czym wspomniały AMW) że STARE API BĘDZIE WYŁĄCZONE to jest już amatorszczyzna. Jakby ludzie wiedzieli, że starego już nie będzie, to moze by się tematem bardziej zainteresowali. Nikt nie będzie poświęcał swojego czasu na dostosowywanie rozwiązań, jeżeli one na ten moment działają.

Mówiliśmy prześmiewczo, że Wykop to portal ze śmiesznymi obrazkami. Teraz to mi się nawet tych śmiesznych obrazków nie chce szukać w tym gównie. Ale w sumie jakie szukać, jak wcześniej były po prostu na widoku. Może to już zmienili, nie wiem, bo się już za mocno zniechęciłem patrzeć, ALE KTO W OGÓLE MIAŁ POMYSŁ, ŻEBY NA MIRKO NIE BYŁO WIDAĆ DWÓCH NAJBARDZIEJ PLUSOWANYCH WYPOWIEDZI W WĄTKU JAK WCZEŚNIEJ, TYLKO TE NAJNOWSZE? Ludzie, przecież to właśnie ciągnęło te wpisy w gorące. Czasem wpis OP był ciekawy / zabawny, ale praktycznie zawsze dwa najbardziej plusowane wpisy miały albo śmiesznego mema, albo komentarz, czasem po wielokroć lepszy niż orginalny wpis. Teraz tego nie ma, bo nawet nie wiadomo czy warto w wątek wchodzić (chyba, że to w końcu zmienią).

Nie wiem czy ten Holender dalej jest właścicielem Wykopu, ale wydaje mi się, że podobnie jak @m__b , dawno stracił serce do tego serwisu, bo ja jako właściciel bym zwyczajnie nie był w stanie zaakceptować tak skrajnej niekompetencji, która przełożyła się na mniejszy ruch (co widzimy po samych ilościach akcji na Mirko/Głównej). Chyba, że to jak wspomniałem na początku nie była niekompetencja, bo jak zgarnąłem bana to ponad miesiąc wcześniej Orlen (a zarazem PiS) był tu mocno grillowany, więc być moze to nie przypadek, że poza moderowaniem wskazującym na zaprzedanie się Osrajtkowi / bandzie Kaczora, to celowo zrobili serwis, który działa jak pół dupy zza krzaka. Z hektarami zmarnowanego miejsca i rozciągnięciem treści zmuszającą do ciągłego scrollowania... Żeby tu było pusto, a po wyborach to się zobaczy.

Wykop był miejscem w którym można było liczyć na zebranie ciekawych wiadomości, oraz na poprawienie humoru. Teraz już tego tu nie ma, czy raczej są jakieś resztki, ale całkowicie niewidczone i rozrzucone, a prowadzący serwis powinni po tylu latach wiedzieć, że uwaga Użytkownika jest bezcenna i portal taki jak ten powinien agregować i uwypuklać treści najpopularniejsze w społeczeności. Mieć możliwie dużo na widoku, aby Użytkownika angażować. Zmuszanie go do roboty za algorytm jest zwyczajnie niepoważne i nieprofesjonalne. Użytkownik nie będzie szukał treści (które miał wcześniej podane na tacy). Zwyczajnie sobie pójdzie.

Konta nie usunę, bo mam je z 14 lat (a czytam pewnie z 16), więc mam sentyment. Może kiedyś tu wpadnę z jakimś pytaniem licząc, że nie wszyscy opuścili pokład (bo to też BYŁA duża wartość wykopu, pod niektórymi tagami można było dostać wartościowe informacje). Nie sądzę jednak, żeby tak jak wcześniej zaglądał tu codziennie, żeby dowiedzieć się co tam się w świecie dzieje, albo poprawić sobie humor, poobserwować gównoburze, afery itd. Myślę że nie jestem sam, dla którego codzienne poranne / popłudniowe wizyty na Wykopie nie są już częścią codzienności.
Nie da się z tego serwisu korzytać w takiej formie. Ament.

Mam nadzieję że decydenci są z siebie dumni. CHWAŁA WIELKIEMU ORLENOWI

PS Po zmianach widzę, ze nawet kliknięcie rolką myszki nie otwiera grafiki w nowym oknie w tle xD i jak tu wygodnie zbierać śmieszne obrazki? Do tego już nie są w png xD (co obejść można, ale utrudnia zapisywanie / dzielenie się śmiesznymi obrazkami)
Eh, miałeś chamie złoty róg, serwis przetrwał tyle afer i idiotycznych posunięć kierownictwa, ale po tym jak się decydenci komunikują to jestem pewien, że nie odzyska dawnego blasku. Niestety.
#oswiadczenie #wykop #zalesie #orlen #wykopchangelog
Pobierz FrasierCrane - Dziękuję @Moderacja za miesięcznego bana. (xD, teraz widzę, że jak się...
źródło: kto klepnął taki kontrast xD
  • 2
@FrasierCrane
Ta apka to gówno. Nie da się zaznaczyć fragmentu tekstu do zacytowania, nie da się odpowiedziec kilku osobom na raz bo klikając odpowiedź przy czyimś nicku kasuje nam cały komentarz. Tagi nie pokazują ilości obserwujących.
coraz rzadziej tu zaglądam, straszna #!$%@? się zrobiła - nie tylko ten #!$%@? interfejs, ale i ludzi mniej, co widać po tym ile plusów wystarczy na wejście w gorące / główną

Ciekawią mnie statystyki ruchu, choć ich pewnie (poza jakimiś Gemiusem) nie poznamy.