Wpis z mikrobloga

W sumie to po zmianach nie chce mi się tutaj nic wstawiać i pewnie nawet pies z kulawą nogą tu nie zajrzy, ale z drugiej strony moje serwetki mają większe szanse na wylądowanie w gorących niż kiedykolwiek :D a zatem czerwona serweta na stół kuchenny (jako podkładka pod szybę, zrobiona na zamówienie ale według mojej własnej inwencji, jedynie kolor miałam narzucony). Średnica 90 cm, ale gdybym mocniej ją zblokowała mogłaby spokojnie mieć metr. Środek w prosty siatkowy wzór z filetowymi różami na obwodzie. W sam raz do kuchni z ludowymi akcentami :)

#szydelkujzwykopem #szydelkowanie #rekodzielo #chwalesie

Serio? Nawet tagów mi nie podpowiada (,)
AnaliaOdtylia - W sumie to po zmianach nie chce mi się tutaj nic wstawiać i pewnie na...

źródło: 326630792_3377356822547089_9184714053359267454_n

Pobierz
  • 20
@ejakulat_www_mordzie: Kiedyś dziewczęta miały takie hobby, ale wszelkie babcine serwety na telewizorze były aktywnie obśmiewane przez młode pokolenie, więc dzisiaj to zajęcie którego podejmują się dorosłe kobiety szukające sobie zajęcia jak OPka. Babcie uczyły wnuczki dziergania i później był to swoisty wyścig zbrojeń która miała lepsze serwety ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ejakulat_www_mordzie: a dziękuję :) ale wiesz, że jedno nie wyklucza drugiego?
@Jazz-III dziękuję bardzo ʕʔ
@jeden_na_dziesiec Nici Maxi i szydełko 1,5 mm, ale nie pamiętam już dokładnie ile czasu mi to zajęło, zwłaszcza, że nie szydełkowałam całymi dniami, tylko w wolnych chwilach. Pewnie ze 2 tygodnie co najmniej.
@PfefferWerfer Na szczęście moda wraca, a na telewizorach się już serwetki nie mieszczą ;) to co kiedyś było babcine
Nie potrafię oszacować ani jednego ani drugiego, nie dziergam za pieniądze. Ta serweta była na zamówienie, ale dla bliskiej osoby :) Jak będę robić następny większy projekt to postaram się włączać czasomierz, wtedy Cię mogę zawołać.


@AnaliaOdtylia: Jak nie masz pomysłu na następne to możesz mi zrobić mi napis, wyzwanie będzie do portfolio xD
@AnaliaOdtylia: Piękny kolor, serwetki mi się kojarzyły raczej z białym, ewentualnie ecru. W intensywnym kolorze efekt jest mniej "babciny", że tak powiem. Niestety, po obejrzeniu zdjęć Twojej serwety oraz palety barw kordonka Maxi budzi się we mnie chęć nabycia któregoś, "bo może kiedyś coś zrobię", a mnie już włóczki wylewają z szafy - dosłownie, ostatnio jakieś niedbale włożone motki spadły mi na głowę z górnej półki...
@Grzesiek_astronaut2: To wygląda na bardzo trudne wyzwanie, szczerze mówiąc nawet nie wiedzialabym dokładnie jak się do tego zabrać :) nigdy nie próbowałam szydełkować kolorowej mozaiki. Ale kto wie, może kiedyś podejmę jakieś próby :)

@jeden_na_dziesiec bardzo dziękuję :) kolor jest iście ognisty, taka klasyczna strażacka czerwień. Osobiście najbardziej właśnie lubię szydełkować na biało/ecru/w pastelowych kolorach, bo one najlepiej pasują do wnętrz w moim domu. I uwierz, że to też nie musi
AnaliaOdtylia - @Grzesiekastronaut2: To wygląda na bardzo trudne wyzwanie, szczerze m...

źródło: 327725027_1180098612712162_8348883873981857336_n

Pobierz