Wpis z mikrobloga

Miraski i mirabelki obeznane w temacie może coś poradzicie. Robię sobie projekcik i chciałbym zbierać wkoło tego community, informować o nowościach, pokazać gdzieś roadmap itp. Jakieś proste i darmowe toole do tego są? Chodzi o to, że jak coś nowego wpadnie to osoby zainteresowane się o tym dowiedzą. Na ten moment przychodzi mi tylko do głowy facebook ale nie lubię facebooka ;), czy np. reddit ma taką funkcjonalność? Albo jakieś proste gdzie mogę zalinkować ze sklepu aplikacji?

Drugie narzędzie - chciałbym pokazać roadmap aplikacji (lub ekosystemu) czyli tak na grubo listę ficzerów, które są aktualnie robione, które będą w przyszłości itp. Fajnie jakby była możliwość głosowania na nie (np jest sobie feature i można dawać do niego łapki w górę czy komentarze). Jakie narzędzia najlepiej do takiego czegoś użyć, żeby byle janusz się w tym ogarnął?
Dla uszczegółowienia: aplikacja jest na zegarki garmina, zlicza punkty tenisowe więc grupa odbiorcza raczej bardzo wąska, nie potrzebuje szerokiego merketingu (przynajmniej na ten moment). Wygląda to tak, że apka ma swoją "podstronę" na sklepie Garmina ale tam jest ujowo i nie ma funkcji które bym chcial, dlatego chcę zlinkować w opisie do zewnętrznych narzędzi.

#startup #programowanie bo programisci to mądrzy ludzie i dużo toolów znają #marketing bo w sumie pytam o #socialmedia
  • 6
@kefas_safek: jak chcesz budować community to facebookowe grupki się do tego chyba najbardziej nadają. Na reddicie możesz założyć subreddit, ale zanim zbierzesz jakąś obszerniejszą grupę to minie trochę czasu, jeśli to niszowa aplikacja. Newsletter to też fajny sposób na komunikację z userami, są toole których możesz używać za darmo przy mniejszej grupie odbiorców, ale to komunikacja raczej jednostronna. No generalnie budowanie community to nie jest łatwa sprawa, nie licz, że to
@pekak: dzięki za feedback. Facebook według mnie ma tą wadę, że oni wymagają posiadania konta a facebooku a ja takiego nawet nie mam, w ogóle mam wrażenie że fb to jeden wielki blok reklamowy. Mi chodzi bardziej o to, żeby mieć miejsce na powiadomienia o nowych funkcjonalnościach itp. Newsletter też fajnie się sprawdzi, ale take facebook myślę że też byłby ok. W sumie to nawet by wystarczył taki mały blog ale
@kefas_safek: porównaj sobie ilu aktywnych użytkowników ma reddit, a ile inne social media i będziesz miał odpowiedź dlaczego tam zbudujesz społeczność wolniej.

Jeśli chodzi o roadmapę to dla userów bym robił max jednoslajdową prezentację w pdf na jakimś wykresie.
@kefas_safek: A może byś rozważył tradycyjne forum webowe. Są bezpłatne. Rejestrujesz własną domenę, przekierowujesz na forum i budujesz społeczność. Aktywność w social mediach przyda się dla przyciągania ruchu generycznego, ale ciężar gatunkowy robisz na własnym forum.
@andrzej-tester: nie chcę mieć kolejnek rzeczy do utrzymywania. Na tradycyjnym forum webowym trzeba mieć użytkowników którzy się zarejestrują tylko po to, żeby być na tym forum. A na fb, reddit czy wykop zaobserwuje tag, a jak coś się pojawi na tagu to dostanie powiadomienie. To jest przewaga tego typu serwisow