Wpis z mikrobloga

@Crisu
Taka Rosja ma w dupie, że jesteś normalny i płacisz podatki na jakieś tam 150 tys. zawodowych żołnierzy. Oni normalni nie są, za to mają miliony obywateli, których mogą wysłać do boju choćby z przestarzałym kałachem i bez apteczki. I wiem, wiem, mamy NATO i w ogóle, ale w wypadku wojny nikt rozsądny nie będzie ginął za kraj, którego obywatele sami nie mają zamiaru go bronić.
@krisip: Walczyłbym tylko w przypadku, gdyby w okopach obok mnie stał pan Bosak i Morawiecki. Prawda jest taka, że dlaczego ja mam walczyć o ten kraj, jak ludzie, którzy rządzą tym państwem uciekną pierwsi?
Nie myślałem, że na zachód od nas jest aż tak źle. Tylko, skoro Polacy sobie kalkulują, że w razie ataku będą spieprzać na zachód, to gdzie będą spieprzać mieszkańcy krajów zachodnich i Polacy, którzy już wcześniej tam spieprzyli?
@PomadkaNawilzajaca: siedzenie na dupie powoduje że w końcu przyjdą po ciebie i "twój majątek", jak razem nie będziemy bronić kraju tylko każdy zza swojego płotu będzie patrzył na rozwój sytuacji to wyłuskają nas jak pchły każdego z osobna.
Za kraj się walczy - ziemię, język, obyczaje, nie za państwo czy rząd. Idioci politycy przychodzą i odchodzą, kraj -my- zostaje(my).
@krisip: Przecież na rurkowców z wykopu nikt nie liczy, te wszystkie komentarze gdzie i kto szybciej #!$%@? to zwykła patologia zachowań. I to widać na ulicy - tupnie się nogą a ten #!$%@? albo wzywa tak"szanowaną" policję. Oszołomy jeeebane.
im bardziej na zachód tym mniej chętnych do walki...ciekawa zależność zwłaszcza że mają lepsze życie niz na wschodzie....chyba że jednak im te wszystkie zmiany które narzucą UE wcale sie nie podobają,a tylko mają lepszą sytuację finansową niż my
@krisip: niech sobie jarek z brudną pałą siedzą w okopach. Ja za ten #!$%@?łek umierać nie mam zamiaru. Za UE już prędzej bym walczył jak i za np. Finlandię czy inne Niemcy. Nawet za Chorwatów. Za ten kraj? chyba sobie jaja robisz XD
Finowie mają obowiązkową służbę wojskową i armię, która potrafi wykorzystać cywilne umiejętności swoich obywateli a nie taka mieszanka pacyfizmu z carską mentalnością jak u nas.
@krisip: Krótko. Gdybył bym Finem i mieszkał w Finlandii to też bez zastanowienia walczyłbym za Finlandię. Jest o co. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale że mieszkam w kraju smogu, patoparkowania i szurii - to zabieram się stąd i bez wojny ( ͡° ͜ʖ ͡°)