Wpis z mikrobloga

Deweloper od którego na początku 2020 roku kupowaliśmy mieszkanie za 9050 zł / m2 wprowadził do oferty nowy etap. Obecnie to samo piętro, rozkład i metraż podchodzi u niego pod 15k / m2.

Gdybym słuchał wykopków byłbym w plecy 300k PLN nie licząc już kosztu kredytu który wynosił ok. 2,5% przez pierwszy rok, a teraz 9% i wykończenia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Macie więcej porad do których się nie stosować?

#nieruchomosci #finanse #pieniadze #oszczedzanie
  • 51
  • Odpowiedz
gdyby gospodarki światowe uznały, że kończymy cykl koniunkturalny i resetujemy gospodarkę to byłbyś w totalnej dupie, ale miałeś szczęście i tyle, gratuluję ;)


@swagerstom: no tak, wszyscy mieliśmy szczęście, że np. Rosja nie zaatakowała atomówkami Polski, bo w przeciwnym razie OP by stracił mieszkanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@swagerstom:

gdyby gospodarki światowe uznały, że kończymy cykl koniunkturalny i resetujemy gospodarkę to byłbyś w totalnej dupie, ale miałeś szczęście i tyle, gratuluję ;)


Top plusowany komentarz o wielkim resecie. Tak, gdyby USA zrzuciły mu atomówkę na nową chatę też byłby w dupie, prawdopodobieństwo podobne. Wykop 2.0 widzę nadal w formie.
  • Odpowiedz
@LittleOpa hehe no ja też kupowałem na koniec 2019. Jedne czego żałuję to że nie kupiłem wcześniej. bo pewnie kilkadziesiąt tys. byłbym do przodu. czy teraz spadną? pewnie trochę tak, ale napewno nie do poziomu sprzed 2020.
  • Odpowiedz
  • 0
@perfumowyswir xD na Białołęce można znaleźć mieszkania za 10 - 12k za metr. 15 tysięcy to naprawdę nie jest wygórowana cena za stolicę. Sama kupowałam za 7, 4 lata temu, teraz te same mieszkania są za 9
  • Odpowiedz
@LittleOpa:
tez zakupiłem 2 lata temu 50m2, 8k/m2
teraz mieszkania w tym bloku kosztują 12k/m2
właśnie mam kupca i mamy notariusza za kilka dni, najlepsza inwestycja jaka zrobiłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@swagerstom: ale wykopki JAK ZAWSZE nie miały ani szczęścia arni rozumu
jeden tu taki dzban naganiacz na spadki był, nie pamiętam nicka. Przez czas jak on tu czyha mój brat obrócił 3ma nieruchomościami ze średnim zyskiem 30% i obecnie kończy 4tą pod sprzedaż. Ssanie jest niesamowite tu gdzie on prowadzi te interesy
  • Odpowiedz
@EconomicDisruption: Wielki Reset to konkretna, szczegółowa koncepcja.
Ja bardziej miałem na myśli najzwyklejsze wejście w recesję i za jakiś czas nowe rozdanie (reset) przed kolejnym rozkwitem. Serio, ja nie jestem jakimś szurem xd
W 2020 było dużo przesłanek za końcem dobrej koniunktury, np. w Polsce inflacja już w grudniu 2019 wyszła z celu inflacyjnego i w ogóle praktycznie cały 2019 była w trendzie wzrostowym. Mimo wszystko, światowe gospodarki uznały, że
  • Odpowiedz