Wpis z mikrobloga

Ależ hejt na Polskę na reddicie, ze chcemy coś dostać z tego funduszu na dozbrajanie Ukrainy (który pokryje i tak tylko małą część polskich wydatków) :D Niby Niemcy zawsze piszą na reddicie, że tam nikt się nie interesuje tym co dzieje się w Polsce, ale jak ktoś ich oczernia (nie czytałem ostatnio często reddita, ale niby ostatnie 2 tygodnie to był na r/europe ciągły atak na Niemcy) to, patrząc po minusach przy wpisach Polaków, chyba cała armia niemieckich redditowców wchodzi i minusuje, żeby tylko ich punkt widzenia był pozytywnie oceniany: https://www.reddit.com/r/europe/comments/10k6xs0/poland_to_ask_eu_for_compensation_for_supplying/
#ukraina #reddit
  • 26
@Majestic12: cały misterny plan na dominację w Europie im się posypał w szczytowym momencie. Media całego świata ich maglują, że się migają od pomocy. Najlepszy sojusznik od roku prowadzi trzydniową operację specjalną, to co się dziwić.
To tak jakby kajzerowi odebrać kolonie, Alzację, Lotaryngię i Szlezwik bez 1wś, czy Adiemu wschód Rzeszy i resztę okupować bez 2wś.
A wiśienką na torcie jest koniec mitu niemieckiej solidności i made in germany.
To
@Majestic12
Gdzie ten hejt? Bardziej widziałem że ludzie się wkurzali na puste deklaracje i to że się ociagamy z wysłaniem pytania czy niemcy mają coś przeciwko wysłaniu czołgów.

To tak jak z kasą KPO, PiS jedzie po UE że nie chcą nam dać kasy, a my nawet wniosku nie wysłaliśmy. Jak widać e Polsce to działa a za granica nie.

I znów źle Niemce chcą naszego marnego końca.
Retoryka PiS się sprawdza
@Majestic12: @ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl @Bollocks mówiłem, że tak będzie. #!$%@?ą nas na tej wojnie tak jak na każdej, bo jesteśmy frajerami zamiast patrzeć czy kasa się zgadza my machamy szabelką i zgrywamy bohaterów od siedmiu boleści. Mokre sny wykopków jak to polska się dorobi na odbudowie ukrainy, się nie spełnią bo zrobią to niemieckie, francuskie i amerykańskie firmy. Wy myślicie, że wojny prowadzi się dla jakiś ideii czy chorego widzimisie. Wojna to biznes
@Majestic12: ale gościu masz baniak zaorany xd

Pis Unię atakujem, ale jeżeli chodzi o kasę, to nagle wielcy przyjaciele. Morawiecki sam wysrywa, że oddają czołgi, tylko dlatego, że Unia im kasę odda. Niemiecka pomoc wyprzedziłą pomoc Polski już w końcówce listopada. Teraz są drudzy w pomocy za USA. Same instytucje UE przekazały Ukrainie już ponad 40mld euro.

Z tymi czołgami też Niemcy się zgodzili, bo osiągnęli to co chcieli, USA wyśle
Aż musiałem się zarejestrować. : ) Zaglądam na r/europe regularnie i czasem kłócę się z tamtejszymi rosjanami/niemcami (głównie te narodowości piszą głupoty, są agresywne i szerzą fake newsy). Jeszcze nie tak dawno temu narracja była taka, że Niemcy nie mogą zezwolić na przekazywanie nowoczesnych czołgów bo to przekroczenie (kolejnej) czerwonej linii i inne bzdety, że wymagałoby i tak przeszkolenia, że osłabiło by wartość obronną (no bo wiadomo Ukraina spisana na straty i
@SmakoszKotow: Jak ten temat dokładniej poczytasz to co chwilę są komentarze rozsierdzonych Niemców, którzy nie mogą znieść, że ktoś nawet minimalnie krytykuje tak ostatnio ich wspaniały kraj. Przykład: "What a complete joke. This fucking country can't be taken serious anymore. Holy shit what a bunch of clowns" mimo że tam kilkadziesiąt razy Polacy tłumaczyli, że każdy korzysta z tego funduszu i że on tylko małą część wydatków pokrywa.
@technojezus: rozmawiamy o RFN a nie Hiszpanii, Francji czy Włochach, a to że też mają wywalone to swoją drogą i jedyną osobą która się kompromituje to ty, bo Niemcy przy swoim potencjale robią tylko tyle, żeby było, że coś robią żeby Amerykanie im dali spokój i nie truli dupy, ale żyj w swojej fantazji.