Wpis z mikrobloga

Tak w ramach testu przez ostatnie parę dni sobie powchodziłem w gorące na Hejto żeby wyrobić opinię. Szczerze mowiąc, nie widzę jakieś wielkiej przewagi względem nowego Wykopu. Tu i tu są problemy techniczne, oba portale mają swoje wady w interfejsie (chociaż mi nadal dużo lepiej się czyta poprawiany Wykop), w obu moderacja ma dyskusyjne podejście. Ale największym minusem dla mnie jest to, czym się najbardziej chwalą, czyli społeczność xD

Przede wszystkim, odczuwalna średnia wieku użytkowników to grubo ponad 30+, był nawet ss jak jeden z użytkowników wstawił zdjęcia swoich wnucząt xD Oczywiście dla niektórych jest to zaleta, ale mi się ciężko czyta posty pełne emoji jak na Facebooku, memów stamtąd i przesadnej uprzejmości.
Druga sprawa, ludzie którzy tam przeszli byli rzeczywiście aktywnymi wykopkami, ale jednocześnie robią z tego niepokojąco poważną sprawę. Każdy musi pisać emocjonalną rozprawkę o przenosinach po kilkunastu latach i usuwaniu konta, teraz wypisują tam w stylu jakby co najmniej uciekli z Korei Płn. Jeden gość nawet zrobił długi post o swoim zwyczajnym hobby pisząc, że na Wykopie wcześniej bał się o tym napisać. Jednocześnie połowa wpisów jest o Wykopie i jego umieraniu, tak jak dziewczyna z tobą zerwie, ty zaczynasz chodzić na siłownie i po klubach, że niby zacząłeś w końcu szczęśliwie żyć, ale i tak sprawdzasz czy dziewczyna ma nowego, przytyła, zbrzydła albo zaszła w ciążę xD Nie ma zakazu korzystania z obu portali naraz, a tam wiele osób to traktuje jak jakąś pracę albo przynależność partyjną, albo z nami, albo przeciwko nam.
Trzecia sprawa - naiwność. Ludzie tam na serio wierzą w ataki DDOS ze strony Wykopu, tworzą jakieś teorie spiskowe o wykorzystywaniu danych osobowych i cenzurze.Według nich skompromitowany moderator na pewno odszedł i zostawił pozostałą dwójkę samą, wcale nie działa incognito xD Ale też takie przyziemne sprawy, dzisiaj np. widziałem jednego z znanych trolli wykopowych co wrzucił zdjęcie domu z Google jako swoje, a ludzie mu na serio odpisują chwaląc albo pytając o jakieś rozwiązania, bo z żoną też chcą takie zrobić xD Mam wrażenie, że to ci sami użytkownicy, co wierzyli w każdego kolejnego idola, czy chodziło o nowy portal jak Milanos/Lurker, czy osobę jak Korwin, Duda w 2015, Jakub Biel, Wolski i mnóstwo innych pomniejszych celebrytów wykopowych zamykających cykl mikroblogera.

Ogólnie zanim się rzucą krytykanci, że jestem pożytecznym idiotą i Białek mi płaci: konkurencja jest potrzebna, szczególnie o nieco innym profilu. Nawet lepiej jakby ci ludzie tam sobie stworzyli własną społeczność zamiast tutaj narzekać, że kiedyś to było. Moje osobiste odczucia są takie, że Hejto nie jest dla mnie, nawet jak przetrwa dłużej niż pół roku bez większych zmian na minus. Zamiast 'ambitnych treści', elitarności i FB contentu wolę nieco bardziej bezpośredni styl Wykopu bez wzajemnego klepania po plecach i szyderę podczas komentowania meczów czy aktualnych wydarzeń.

#hejto #wykop #nowywykop
  • 7
@IIIlIII: w próżni nic nie ginie, część z użytkowników hejto wróci, lub pojawią się nowi. Po poprawkach będzie pewnie trochę lepiej niż teraz bo to też kwestia opatrzenia nowej wersji.
@IIIlIII Wiesz co tak to opisałeś że można by z tego zrobić pastę i opisać takich ludzi i była by beka oraz darcie w języku krasnali. Pomyśl o tym.

Mam lvl 36 (śmieciarka dojeżdża w moje rejony ale jestem szybszy) i tak serio to ludzie przesadzają z tym jaka to tragedia wielka że wykop się zmienił i kiedyś to było a teraz już niema. Otóż jest tylko ile można siedzieć w rozwiązaniach
@Yogi282: Aaa nie zamierzam z nimi walczyć, bo szkoda nerwów i wysiłku na marne, chociaż zdaję sobie sprawę, że ktoś z Hejto może ten wpis repostować u siebie i bedą się nabijać, że jestem lemingiem wykopowym (też takie określenie w dawnym stylu) co nie docenia wspaniałego contentu na wolnym (od wolności) portalu xD

ludzie przesadzają z tym jaka to tragedia wielka że wykop się zmienił i kiedyś to było a teraz
Każdy musi pisać emocjonalną rozprawkę o przenosinach po kilkunastu latach i usuwaniu konta, teraz wypisują tam w stylu jakby co najmniej uciekli z Korei Płn.


@IIIlIII: TO mnie #!$%@? xDD

Nie ma zakazu korzystania z obu portali naraz, a tam wiele osób to traktuje jak jakąś pracę albo przynależność partyjną, albo z nami, albo przeciwko nam.


I to tez w sumie
kto by tak naprawdę wpłacił na utrzymanie chociaż samych serwerów


@Yogi282: Wykop dostał prawie 2 miliony w przeciągu ostatnich ponad dwóch lat z pieniędzy podatników, tak że na razie już im starczy publicznej pomocy. Nie wspominając już, ze orlen dymał własnych rodaków na wysokich marżach, które potem sponsorują propagandę jedynie słusznej partii na wypoku ( ͡° ͜ʖ ͡°) A stary wykop na spokojnie mogli potrzymać jeszcze z