Wpis z mikrobloga

Aktualizacja do mojego loggera/wyświetlacza Gauge.S - nowa wersja Standalone pozwala na zamocowanie jej gdziekolwiek oraz podłączenie do OBD2 przez CAN (jeśli samochód to wspiera).

Oznacza to, że teraz można ją podpiąć do dowolnego samochodu wyprodukowanego po 2007 roku (a i sporo wcześniejszych będzie współpracować!).

Nowa obudowa pozwala również na wykorzystanie ekranu w 100% bez ucięcia jakie było konieczne w wypadku modelu do #e36

Na dniach przygotuje film, który będzie opisywał możliwości oraz montaż tego urządzenia!

Pozostańcie stuningowani!

#bmw #samochody #chwalesie #elektronika #arduino #esp32 #programowanie
sorek - Aktualizacja do mojego loggera/wyświetlacza Gauge.S - nowa wersja Standalone ...

źródło: gauge-new

Pobierz
  • 6
@sorek: Masz jakieś dobre źródło/ książkę/ cokolwiek do nauki korzystania z komunikacji szeregowej w mikrokontrolerach? Na studiach zacząłem się bawić arduino i miałem STMa na zajęciach, i świecenie diodami zaczęło mnie nudzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dlomlo: do szeregowej to wszędzie znajdziesz tutaj nie ma problemów, do CAN jest już ciężej bo trzeba samemu poeksperymentować trochę.

Generalnie w temacie ESP32 na necie jest tona tutoriali ale ni emogę polecić nic co mi konkretnie pomogło.. Zdecydowanie filmy Bena Eatera w ogólnym rozumieniu zagadnień low level.
@trzeciSLAW: tak bez problemu - obecnie działa po OBD2 over CAN więc wszystkie E9X powinny działać bez problemu z nim :) Jedyna kwestia to wpasować w vent ale to też nie powinno być wielkiej roboty :D Chetnie mogę Ci sprzedać taniej jak potem wyślesz filmik/fotki jak to zamontowałeś u siebie :)