Wpis z mikrobloga

@Sandrinia Takie pytanie mam odnośnie świadków jehowy. Mam szwagra i siostre, którzy są świadkami, bo chyba jego rodzice byli od początku, albo dopiero później dołączyli mniejsza, w każdym razie siostra była katoliczką, ale moja babcia ją przekonała do świadków i jeszcze moją drugą siostre, ale ona odeszła ze zboru i później wyszła zamąż (ślub cywilny), na którego wiadomo zaprosiła rodzine i na ślubie i weselu była ta pierwsza siostra, ale bez szwagra, czemu? Czyżby świadkowie odtrącają byłych braci i sióstr? Ale co najlepsze, jeszcze inna siostra wyszła zamąż (ślub kościelny) i ta siostra świadek była na weselu wraz z tym szwagrem, oraz nawet szwagier spożywał alkohol (piwo) co chyba świadkom nie wolno? + rozmawiał z gośćmi, a właściwie, to oni do niego przychodzili pogadać, ale jakoś specjalnie mu to nie gorszyło rozmawianie z niewiernymi, no więc jak to jest świadkom wolno chodzić na wesela do katolików i tych z nie zboru, lub byłych braci?
@Zgrywajac_twardziela

#pytanie #wiara #religia
  • 11
@Sandrinia: No właśnie typ uczestniczył na weselu, gdzie no w sumie wszyscy oprócz niego i siostry byli katolikami i co najlepsze na wesele siostry (ta która odeszła ze zboru nie przyszedl pomimo, że był zaproszony i jego żona - świadek jehowy, która poszła), no i na drugie wesele mojej drugiej siostry, która całe życie jest katoliczką praktykującą wraz ze swoim męzem, to typ na ich wesele poszedł xD
@Sandrinia: Może doszła do podobnych wniosków co Ty odchodząc, tylko że jej mąż jest świadkiem i sytuacja troche podobna do babci, tylko odwrotna u babci to babka świadek, a dziadek mocny katol, że to były czasy powojonne, wieś i ludzie się przejmowali co o nich mówią i pamietam jak babcia mi opowiadala jak jej dziadek dal z liscia za to jak sie dowiedzial, ze zmienila wiare na "kocia" tez nie kumam
@Sandrinia: Tzn ja uważam, że to głupota i podobnie Hitler robił z innymi nacjami, tez innymi gardził i uważal za podczlowieka, to samo wsióry robią nazywając wiare świadków jako "kocią wiare" czyli uwazaja kota jako gorszy gatunek od czlowieka, no chore łby, gdzie jakis szacunek do innej wiary? Przez takie gadanie potem są wojny. Islam tez jest nietolerancyjny i nie muzumanina to wysadzi w powietrze, zaś wsióry to by swiadków deptali