Wpis z mikrobloga

Zazwyczaj ludzie mają ból dupy, że programiści tyle zarabiają, ze mną jest inna sytuacja, bo moje dochody są na poziomie dobrego programisty. Ja mam ból dupy o to, że to wy rządzicie waszymi szefami. O to, że kiedy w pracy ja mam #!$%@? do powiedzenia to wy wydajecie polecenia swoim przełożonym, że jest -100 osób na wasze miejsce za bramą, i że wasza praca to właściwie dochód pasywny, bo jak nic nie będziecie robić to i tak nikt nawet nie tyle o zwolnieniu co na wszelki wypadek słów na literę "z" w ogóle przy was nie wypowiada. Jak was zwolni dyrektor to od razu sam może pakować manatki.

Wasza robota zaczyna się od masażu, bilarda, potem jest basen, pole golfowe, przerwa na kawior i na końcu siłka i sauna.
#praca #pracbaza #pracait #korposwiat
  • 8
  • Odpowiedz
@zartos: Zarobić trochę więcej kładąc kostkę się nie opłaca.

Programista wstaje bez budzika i zastanawia się, czy chce mu się iść do pracy, na wszelki wypadek pisze "spier..." do szefa, idzie kawę zrobić, poczytać wykop i potem zdecyduje czy odpalić pracbaze dziś czy nie.

Na kostce musisz natyrać się jak wół.
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: to jest obraz kreowany przez jakiez wydumane ego IT. prawda jest taka, że faktyczne jest dużo luźniej. fakt, że po wysoko wykwalifikowanych developerów ustawiają się kolejki. i jest rynek pracownika, ale bez przesady. każdą pracą żądzą klienci, gdyby dev przyszedł i powiedział z dnia na dzień, że robi wakacje, to sam sobie strzela w kolano, bo są dedlajny, itd.
na co komu firmie pracownik na którego nie można polegać?

gdyby
  • Odpowiedz
@Ynfluencer: kompletnie z dupy masz obraz pracy programisty. Tyrka jak każda inna, po prostu z domu i za większą kasę, ale natyrać się trzeba. A i pracę wcale nie tak trudno stracić, w szczególności w trakcie kryzysu jaki obecnie jest w IT.
  • Odpowiedz
wy rządzicie waszymi szefami.


@Ynfluencer: co to znaczy?

Jesli masz PO czy PMO czy obojetnie jaki skrocik sobie wymyslisz i typ nie ma nic do roboty i albo powiedzenia i wszystko robia za niego programisci (programisci powinni robic rzeczy techniczne, a PMO itp swoja robote, od decydowania czegos na wyzszym poziomie jest "manager" programistow, jakis architekt aplikacji, ktos z innego teamu co ma o tym wladze) to znaczy ze struktura i
  • Odpowiedz
tak nikt nawet nie tyle o zwolnieniu co na wszelki wypadek słów na literę "z" w ogóle przy was nie wypowiada


@Ynfluencer: Projekcje. Prawie 15 lat expa i byłem świadkiem kilka razy jak kogoś #!$%@?, bo nic nie robił. Także da się.
  • Odpowiedz