Wpis z mikrobloga

Skąd się wzięła ta nagła popularność?


@alxnr: Trend insta/tiktokowy. W takim świecie dziś żyjemy, jedzenie robi się po to aby wrzucić zdjęcie do neta.
  • Odpowiedz
@zepsutyzachod: ja pracuję z Włochami od 4 lat i i od razu spróbowałem tego sera. Oni mają zajoba chyba od zawsze na jego punkcie. Nie mówię że znam się na kulinariach ale spróbował i mi posmakował w swojej "koalicji" smaków
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Polasz dobrze, jestem na wykopie to muszę przecież wszystko pisać wyraźnie. Jeszcze raz - skąd się wzięła nagła popularność burraty, W POLSCE????
  • Odpowiedz
@alxnr: Różne dania przeżywają własny okres. A to burrata, a to czosndog na wykopie... ;)
To w sumie całkiem pozytywne, że różne dania zdobywają popularność.
Ale to się dzieje "społecznościowo", to nie ma prostej odpowiedzi dlaczego akurat coś się wybija.
Jak się przyjmie, to się przyjmie. A jak nie, to trudno.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@josedra52 ale tak nagle? Internet odkrył ser? Co ciekawe we włoskich restuaracjach nic się nie zmieniło - jak była burrata to tak jest, jak jej nie było to też jej nie dokładali. Dziwi mnie tylko szał w polskim internecie
  • Odpowiedz
@alxnr: Wcześniej nie był zbytnio dostępny? Pojawił się w paru sklepach, ludziom posmakowało, więcej sklepów wprowadziło, ludzie zaczęli sobie polecać, chwalić i robić przepisy z nim. Dobry, delikatny i ładnie wyglada to czemu nie, ja tam się cieszę i wcinam ze smakiem( ʖ̯)
  • Odpowiedz
@alxnr: wydaje mi się że włochy gdzieś po kryjomu mocno inwestują w promocje na instagramie i innych tego typu miejscach "opiniotwórczych". byłem w tamtym roku we włoszech i wcale nie jest tam jakoś wybitnie, po prostu turystyczny kraj z ciekawymi miejscówkami, a w internecie instagramerki się spuszczają jaki to nie jest raj na ziemi, a jezioro como to najlepsze jezioro innych nie ma. od jakichś dwóch lat albo i dłużej (aż
  • Odpowiedz