Wpis z mikrobloga

Tak odnośnie tej wypowiedzi Sikorskiego z dzisiaj o rzekomym wahaniu władz w Polsce w pierwszych dniach pełnoskalowej wojny Rosja - Ukraina, to fakty są takie że 25 lutego 2022 r., trochę ponad 24 godziny po rozpoczęciu przez Rosję ataku na Ukrainę do Łucka dotarł pociąg z Hrubieszowa, w którym znajdowało się około 10 k AKM-ów, 500 PKM-ów, kilkaset tysięcy sztuk amunicji karabinowej 7,62 mm i kilka tysięcy pocisków 122 mm z naszych zapasów mob.
Byliśmy absolutnie pierwszym na świecie krajem który wysłał broń na Ukrainę po rozpoczęciu przez Rosję pełnoskalowej wojny.
#ukraina #rosja #wojna #polityka
źródło: 534523
  • 36
Transporty szły dzień w dzień - nawet 24 lutego parę h po rozpoczęciu wojny jechały tiry ze sprzętem od UK i USA.


@bartolama: Co nie zmienia faktu, że tfu thorkill ma rację w kwestii poparcia dla Ukrainy od początku, a sikorski bredzi i rozpowszechnia ruskie kłamstwa. Nienawiść do pisowców nie może przesłaniać nienawiści do ruskiego miru, a sikorski chyba wychodzi z założenia, że nieważne co, byle było o nim głośno.

Swoją
Artykuł z 19 stycznia 2022 roku


@bartolama: Po co te nerwy? Artykuł który podlinkowałeś jest z 19 stycznia. Wojna wybuchła 24 lutego. Pomoc wojskowa USA i Wielkiej Brytanii sprzed 24 lutego 2022 oczywiście miała miejsca ale odbywała się lotami samolotów wojskowych bezpośrednio na Ukrainę. Po co ktoś przed 24 lutego miałby dostarczać broń przez Jasionkę, skoro lotniska wojskowe i cywilne na Ukrainie normalnie funkcjonowały?
@Thorkill: Napisałeś że byliśmy ABSOLUTNIE PIERWSZYM państwem które przekazało broń po wybuchu konfliktu - Jasno prostuje że tak nie było. To bzdury są na potrzeby propagandy wewnątrz kraju.

Mnie nie pytaj po co lądowali w Jasionce a nie Kijowie. Może wiedzieli że może ich spotkać sytuacja jaka przytrafiła się turkom których 3x A400 zostały na lotniku w Kijowie po rozpoczęciu konfliktu?
- Jasno prostuje że tak nie było.


@bartolama: W którym niby miejscu? Podając artykuł z 19 stycznia? Znajdź mi jakieś info że w okresie 24-25 lutego 2022 jakieś państwo dostarczyło transport broni na Ukrainę.

Mnie nie pytaj po co lądowali w Jasionce a nie Kijowie

A kto oprócz ciebie twierdzi że lądowali? Tam wyżej ci kolega napisał z jakim sprzętem lądowały na początku lutego amerykańskie samoloty wojskowe w Jasionce i czym
Niczego ci nie będę szukał :)

Już kilka razy prowadziłem z Tobą dyskusje na temat śmigłowców, dronów itp. Mija 8 rok a śmigłowców wielozadaniowych brak - mówiłem że będziemy płacić odszkodowanie AH a Ty pisałeś jakieś swoje posty w stylu POLAND STRONK. Oczywiście zabuliliśmy.
Pisałem że nic nie będzie z dronów Macierewicza a Ty pisałeś już już lada moment będa zamówienia. Oczywiście nic z tego nie wyszło.

Nie jestem od udowadniania prawdy
apisałeś że byliśmy ABSOLUTNIE PIERWSZYM państwem które przekazało broń po wybuchu konfliktu - Jasno prostuje że tak nie było. To bzdury są na potrzeby propagandy wewnątrz kraju.

Artykuł z 19 stycznia 2022 roku


Wojna wybuchła 24 lutego... Trochę logicznego myślenia

Jasno prostuje że tak nie było


Nic nie udowodniłeś xD Jedynie brniesz w swe brednie nie zważając, że robisz z siebie debila xD
@bartolama:
sikorak to niezły dzban. Piąta kolumna, wróg Polski.


@Benn:

Ja bym się tak daleko nie zapędzał w ocenie. Raczej po odstawieniu od koryta najzwyczajniej w świecie zabrała go wóda.
Jego wypowiedzi traktowałbym jak humoreski Korwina i spuścił na nie zasłonę milczenia.
@Thorkill: Amerykanie, Brytyjczycy i Kanadyjczycy budowali Ukraińską armię od 2015 roku. Bardzo się cieszę że Polska też wysłała broń po tym jak wojna się rozpoczęła ale to wsparcie UK oraz US miało, ma i będzie mieć niepodważalnie największe znaczenie.

Nie chwalę pisu bo każdy rząd zrobiłby to samo gdyż to Polska racja stanu popierana przez zdecydowaną większość społeczeństwa - ponad podziałami politycznymi.
Amerykanie, Brytyjczycy i Kanadyjczycy budowali Ukraińską armię od 2015 roku.


@pomidorowymichal1: Generalnie masz racje, tylko nie bardzo rozumiem z czym niby polemizujesz? Bo mój wpis wyraźnie dotyczył absurdalnej wypowiedzi Sikorskiego o rzekomych planowanych przez PiS rozbiorach Ukrainy.
Nie bardzo też podzielam pogląd że rząd PO byłby też taki chętny do takiej błyskawicznej pomocy wojskowej czy raczej tak jak Berlin zacząłby od przesyłanie Ukrainie starych hełmów.
@Thorkill: co za bzdury, amunicja szła już od 6miesiecy przed konfliktem. USA od roku już mówiło, że atak będzie na bank, w tym celu była zwołana rada gabinetowa w trybie polnym pod koniec roku. Co robi nasz Prwmierro po niej, a jedzie do Francji na układy z Leppen, prosto z Francji do Salviniego którzy wiadomo z kim trzymają. Potem wojna wiec jak to u nas szabla w dłoń i krzyczymy, ale
tysięcy sztuk amunicji karabinowej 7,62 mm i kilka tysięcy pocisków 122 mm


@Thorkill: czemu do broni strzeleckiej wysłaliśmy amunicję a w kal. 122mm same pociski?
@Thorkill: Z jednej strony strony wysłaliśmy amunicje i jesteśmy w topce krajów pomagających Ukrainie z drugiej strony 2.12.2021 w Wwa z honorami przyjmowani byli Marine Le Pen i Wiktor Orban. Obecnie najmocniejsze zaplecze kacapskiej rosji. Przyjmowanie popleczników putina z honorami mając informacje od USA że ruskie zaatakują Ukrainę. Piękne fikołki robi polski rząd.
@Thorkill: To typowy balon próbny wypuszczony przez tych niezdecydowanych z administracji, przy okazji odbijający się od ruskich i paru innych ośrodków, z niemieckim na czele. Facet nie jest na tyle głupi, żeby nie wiedzieć co w trawie piszczy, a jeśli ma syndrom Muska, niech lepiej już przestanie się zajmować polityką. No chyba, że "bracia" mu nie każą...