Wpis z mikrobloga

Tak odnośnie tej wypowiedzi Sikorskiego z dzisiaj o rzekomym wahaniu władz w Polsce w pierwszych dniach pełnoskalowej wojny Rosja - Ukraina, to fakty są takie że 25 lutego 2022 r., trochę ponad 24 godziny po rozpoczęciu przez Rosję ataku na Ukrainę do Łucka dotarł pociąg z Hrubieszowa, w którym znajdowało się około 10 k AKM-ów, 500 PKM-ów, kilkaset tysięcy sztuk amunicji karabinowej 7,62 mm i kilka tysięcy pocisków 122 mm z naszych zapasów mob.
Byliśmy absolutnie pierwszym na świecie krajem który wysłał broń na Ukrainę po rozpoczęciu przez Rosję pełnoskalowej wojny.
#ukraina #rosja #wojna #polityka
Thorkill - Tak odnośnie tej wypowiedzi Sikorskiego z dzisiaj o rzekomym wahaniu władz...

źródło: 534523

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@Thorkill: Taaaa a te samoloty pełne broni lądującej jeden po drugim w Rzeszowie od końca stycznia to ich w sumie nie było nie?
Transporty szły dzień w dzień - nawet 24 lutego parę h po rozpoczęciu wojny jechały tiry ze sprzętem od UK i USA.
  • Odpowiedz
@Thorkill: Sikorki jako były minister spraw zagranicznych, zdaje sobie sprawę jak bardzo szkodliwe dla pozycji naszego Państwa są tego typu sugestie, szczególnie w trudnym czasie jaki mamy obecnie. Obecna polska opozycja jest przewlekłym, złośliwym nowotworem z przerzutami, który trawi naszą ojczyznę.
  • Odpowiedz
@bartolama: ruch w Rzeszowie i Mielcu w styczniu i lutym, przed rozpoczęciem wojny, generowali głównie rozstawiający bazę Amerykanie z 82iej, nie transporty sprzętu.
  • Odpowiedz
Transporty szły dzień w dzień - nawet 24 lutego parę h po rozpoczęciu wojny jechały tiry ze sprzętem od UK i USA.


@bartolama: Co nie zmienia faktu, że tfu thorkill ma rację w kwestii poparcia dla Ukrainy od początku, a sikorski bredzi i rozpowszechnia ruskie kłamstwa. Nienawiść do pisowców nie może przesłaniać nienawiści do ruskiego miru, a sikorski chyba wychodzi z założenia, że nieważne co, byle było o nim głośno.

Swoją
  • Odpowiedz
  • 12
Artykuł z 19 stycznia 2022 roku


@bartolama: Po co te nerwy? Artykuł który podlinkowałeś jest z 19 stycznia. Wojna wybuchła 24 lutego. Pomoc wojskowa USA i Wielkiej Brytanii sprzed 24 lutego 2022 oczywiście miała miejsca ale odbywała się lotami samolotów wojskowych bezpośrednio na Ukrainę. Po co ktoś przed 24 lutego miałby dostarczać broń przez Jasionkę, skoro lotniska wojskowe i cywilne na Ukrainie normalnie funkcjonowały?
  • Odpowiedz
@Thorkill: Napisałeś że byliśmy ABSOLUTNIE PIERWSZYM państwem które przekazało broń po wybuchu konfliktu - Jasno prostuje że tak nie było. To bzdury są na potrzeby propagandy wewnątrz kraju.

Mnie nie pytaj po co lądowali w Jasionce a nie Kijowie. Może wiedzieli że może ich spotkać sytuacja jaka przytrafiła się turkom których 3x A400 zostały na lotniku w Kijowie po rozpoczęciu konfliktu?
  • Odpowiedz
  • 14
- Jasno prostuje że tak nie było.


@bartolama: W którym niby miejscu? Podając artykuł z 19 stycznia? Znajdź mi jakieś info że w okresie 24-25 lutego 2022 jakieś państwo dostarczyło transport broni na Ukrainę.

Mnie nie pytaj po co lądowali w Jasionce a nie Kijowie

A kto oprócz ciebie twierdzi że lądowali? Tam wyżej ci kolega napisał z jakim sprzętem lądowały na początku lutego amerykańskie samoloty wojskowe w Jasionce i czym
  • Odpowiedz
Niczego ci nie będę szukał :)

Już kilka razy prowadziłem z Tobą dyskusje na temat śmigłowców, dronów itp. Mija 8 rok a śmigłowców wielozadaniowych brak - mówiłem że będziemy płacić odszkodowanie AH a Ty pisałeś jakieś swoje posty w stylu POLAND STRONK. Oczywiście zabuliliśmy.
Pisałem że nic nie będzie z dronów Macierewicza a Ty pisałeś już już lada moment będa zamówienia. Oczywiście nic z tego nie wyszło.

Nie jestem od udowadniania prawdy
  • Odpowiedz
  • 11
apisałeś że byliśmy ABSOLUTNIE PIERWSZYM państwem które przekazało broń po wybuchu konfliktu - Jasno prostuje że tak nie było. To bzdury są na potrzeby propagandy wewnątrz kraju.

Artykuł z 19 stycznia 2022 roku


Wojna wybuchła 24 lutego... Trochę logicznego myślenia

Jasno prostuje że tak nie było


Nic nie udowodniłeś xD Jedynie brniesz w swe brednie nie zważając, że robisz z siebie debila xD
@bartolama:
  • Odpowiedz