Wpis z mikrobloga

To ostatnie pytanko do #programista15k #programowanie nim Wypok umrze przez exodus użytkowników:

Uczę się teraz JS, bo chcę za pół roku zacząć (o ile się uda) jakąś pracę jako junior.
ALE mój cel to data science albo machine learning (jeszcze nie wiem, który - oba są fajne) ( ͡° ͜ʖ ͡°) gdzie bardziej by się Python przydał.

Z tym, że junior do Pythona to rzadkość; do JavaScript trochę ogłoszeń wisi, a szkoda czasu po 30-tce, trzeba zmieniać branżę ASAP.

Czy według Was dobrze robię, że najpierw JS i jakiś junior w klepaniu webowego g*wna, a potem dopiero przechodzenie na Pythona/docelowe data science/machine learning? Wolałbym iść od razu w docelowe, ale mało ofert strasznie i obawiam się, że będę duuużo dłużej czekał nim dam radę znaleźć pierwszą robotę.

Uprzedzając pytania: tak, godzę się na dużą (tymczasową) obniżkę zarobków, bo moja branża to g*wno.

Dobrze robię idąc najpierw w JS?

  • TAK 42.9% (21)
  • NIE 57.1% (28)

Oddanych głosów: 49

  • 19
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak:

gargantuiczna (setki CV na jedno miejsce to nie zart) konkurencja i niechec firm do zatrudniania juniorow

jedyna mozliwosc jaka widze to staz w wakacje i potem awans na juniora i za pol roku zmiana pracy z 50-100% podwyzka
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak
uwielbiam takie rozkminy xD planujesz już na przyszły rok, przebranzawianianie się z branży w której nawet jeszcze nie robisz (z frontu na ml), mowisz coś o pół roku, a szansa na załapanie się na klepanie (jak to mowisz) "webowego gówna " są niewielkie i być może nie znajdziesz nawet nigdzie pracy w januszofcie
P.s. to tylko głos rozsądku znający aktualny rynek, ochloń, naucz się czegoś i sprobuj znaleźć pracę, potem planuj
  • Odpowiedz
P.s. to tylko głos rozsądku znający aktualny rynek, ochloń, naucz się czegoś i sprobuj znaleźć pracę, potem planuj


@brozio991: no super, ale naucz się CZEGOŚ oznacza, że jednak COŚ trzeba wybrać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
gargantuiczna (setki CV na jedno miejsce to nie zart) konkurencja i niechec firm do zatrudniania juniorow


@cppguy: O tym słyszałem. Ale nadrabiam innymi skillami (angielski C2 i za*ebista charyzma) plus mam parę lat doświadczenia w t-k i osiągnięcia w tej branży, może to mnie wyrózni w setkach CV dzieciaków po studiach z projektem na zaliczenie semestru na gicie.

A może nie. Zobaczymy. Ogłoszeń dot. zatrudnień juniorów jednak parę tuzinów jest, może
  • Odpowiedz
@cppguy: Miałem dwóch dość dobrych kumpli jeszcze z czasów liceum którzy poszli w IT, ale przestali się odzywać jak doszli do 30k, najwyraźniej nie byłem już dość fajny.

Chociaż wróć, znam jednego typka który się przebranżowił parę lat temu, może zagadam do niego? Ale raczej słabo z takimi znajomościami u mnie niestety.

Może w CV kogoś zainteresuje mój bot na Binance, jak już go dokończę. ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: Jak już zacząłeś się uczyć JS to się ucz i nie zmieniaj POD ŻODNYM POZORYM. ŻODNYM. Choćby sie sralo i paliło, walisz Javascript póki nie znajdziesz pracy.

A tak jako ciekawostka Javascript też ma swoją bibliotekę do machine learning TensorFlow
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: To może tak na szybko: mam 30 lat, studiuje drugi rok informatyki i planuje się przebranżowić, bo od krótkiego czasu jestem bezrobotny, więc nie bierz dosłownie tego co mówię.

Ale tak JS moim zdaniem to dobry wybór - są w nim oferty pracy i to jest najważniejsze. Druga najważniejsza rzecz to nie skakać po technologiach - jak już wybrałeś coś w czym są oferty pracy to nie wolno pod żadnym
  • Odpowiedz
@Nieuk15k: Dzięki. Myślisz, że wystarczy dobra strona jako zachęta? Bo mam pomysł na powiązaną z moją pasją (tu byłoby mi bardzo łatwo zrobić fajną, rozbudowaną stronę). Ale to nadal byłaby tylko strona internetowa ;)

Dlatego myślałem, żeby zrobić najpierw stronę, a potem bota na binance na gicie (który w sumie by mi się przydał, bo trejduję).
  • Odpowiedz
@TypowyZakolak: Wydaje mi się, że dobra rozbudowana strona i bot do tradowania jednak coś pokazują.
Ale ja nie jestem rekruterem, wielu moich znajomych na studiach miało własne male projekty i jakoś pracę podostawali.
  • Odpowiedz