Wpis z mikrobloga

Mirki, jeździ ktoś nowym 308 SW z dizlem 1.5?
Chciałem popytać o opinie odnośnie dynamiki, bo cyferki wyglądają słabo: 131KM, 10.9s do setki. No ale przyspieszenie spod świateł to jedno, a elastyczność i dynamika na trasie drugie. Da się tym dynamicznie wyprzedzić jak trzeba?

#motoryzacja #kiciochpyta
  • 9
No i zawsze można zrobić chiptuning


@sztefen_muller: no właśnie nie można, to ma być służbówka w leasingu, więc takie zabawy odpadają...
No i to z linka to jest poprzednia generacja, cholera wie, co teraz zrobili w ramach spełniania norm. Inb4 przejedź się - no planuję, ale jeśli to nie jedzie, to nawet nie ma co.
@bidzej: 1400 kg wagi i 130 koni to do poruszania się, o jakimś komfortowym wyprzedzaniu raczej ciężko tu mówić. Elastyczność może być w miarę akceptowalna przez 300nm, ale raczej na zasadzie że nie trzeba co chwilę redukować z 3 na 2, nie spodziewaj się że z 1500obr ci wstanie na 5 biegu.
o dziwo przyspieszenie ma gorsze niż manual xD


@WybuchowyCzajnik: zwykły hydrokinetyk Aisina, więc nie dziwota. Że może być bardziej elastyczny to też mi się wydaje, pytanie czy na prawdę jest.
@bidzej: kto jeździł 1.9 TDI 90 KM od VAGa, ten wie że w suche cyferki nie ma co patrzeć ;) Mając juz swoje lata i doświadczenie z różnymi autami, widząc 130 KM w turbodieslu przy 1400 kg masy - brałbym w ciemno. Dynamika na pewno jest więcej niż wystarczająco. Wiem, że są i tacy którym 200 KM mało, ale jak nie jarasz się jazdą sportową tylko chcesz wygodnie podróżować to moim
@majk_emigrant: no dlatego pytam, czy ktoś tym miał okazję jeździć.
Cyferki niewiele znaczą, ale dzisiaj m. in. dzięki WLTP i Euro 6d można się nieźle zdziwić jak zamulone są niektóre samochody, nawet mimo cyferek, które wyglądają nieźle.