Wpis z mikrobloga

Dlaczego niektórzy ludzie mają taki styl pracy, że są drazycielami tematu, lubią szukać dziury w całym, dociekać i wnikać we wszystko i być w żywiole roboty, a niektórzy są zamiataczami pod dywan, wola machnąć ręką, bo na wuj drążyć temat i preferują bardziej święty spokój niż afery? Którym typem jesteście? Ja np. tym drugim.

#pracbaza #praca #korposwiat #psychologia
  • 14
@Ynfluencer: Żaden nie jest dobry. Mam pracowników zamiataczy ale i takich drążycieli. Zamiatacze często robią na #!$%@? i popełniają błędy albo pomijają istotne kwestie, za co może mi się oberwać. Drążyciele nie dochowują terminów bo ciągle znajdują coś nowego, coś poprawiają albo znajdują problemy z dupy, które akurat nie są istotne a przez nich trzeba się tym zająć.
Tych pierwszych trzeba bardziej nadzorować, tych drugich popędzać.
Zalecana jest postawa po środku.
@Ynfluencer: Jedni potrafią się mocno skupić, a drudzy nie.

Jak się nad czymś skupisz, to zaczynasz zauważać mnóstwo detali, rzeczy, których normalnie nie widać. Jak się nie skupisz, to nawet nie rozumiesz o czym mowa, bo tego nie widzisz i chcesz machnąć na to ręką, bo nawet nie wiesz o co chodzi. Machasz ręką, a później okazuje się, że trzeba poprawiać, ale nikt nie ma nikomu nic za złe, bo przecież