Wpis z mikrobloga

@rtgn: qmaila nie używałem, ot wiem, że jest ;)

Couriera używa znajomy, skoro dalej stoi tam to źle nie jest

A sam stawiałem postfix+dovecot, nie wiem co Ci nie pasuje :D
@rtgn: u mnie to zawsze loteria była... na jednym działa, na drugim nie... niby taka sama konfiguracja... ale nigdy nie chciało mi się bardzo mocno w to zagłębiać... teraz mam trochę czasu, ale nie do końca chce mi się stawiać serwer poczty...
@rtgn: też taktyk - temat ciągle mnie odstrasza, bo sam postfix do trzymania poczty to chyba z 10 odrębnych aplikacji do skonfigurowania. Do tej pory potrzebowałem tylko prostego mailera do wysyłki i z samym SMTP nawet dało radę, ale stawianie IMAP albo POP3 trochę odstrasza... @11mariom: a ten dovecot to ciężka sprawa?
@11mariom: obejrzałem jeszcze filmik, i faktycznie sporo się samo robi... ale liczba instalowanych dependencies jest trochę porażająca... i mimo tego, że część pewnie nie jest niezbędna dla serwera poczty: Apache + PHP i kupa dodatków do nich, LDAP i postgres nawet jeśli korzystamy z MySql (jak na filmiku), perl, python.. to na pewno będzie do dobry punkt zaczepienia, żeby uruchomić coś działającego, i może próbować zrozumieć co tu się własciwie dzieje