Wpis z mikrobloga

Dziwne, mam RTX 3060, i5 10400, 16GB RAM i płyta główna z chipsetem B560, dzięki czemu RAM działa w 3200 Mhz zamiast 2666, a jak odpale benchmark w AC Valhalla, to na ultra detalach mam średnio 80 fps, gdzie w AC Odyssey mam jakieś 75 fps.

I teraz pytanie, jak to jest możliwe, skoro Valhalla ma podobno wyższe wymagania? Dodatkowo w wbudowanym benchamrku na filmach na YT widzę, że RTX 3060 wykręca tam gdzieś średnio 65 fps w full HD.

Ok, można powiedzieć, że wbudowane benchmarki są gówno warte, bo mogło się okazać, że lokacja w benmchmarku w Odyssey jest po prostu bardziej wymagająca dla GPU niż ta w Valhalli, stąd róznica w fps. Tyle że teraz sprawdziłem jeden z testów na PurePC, gdzie są podobno najbardziej rzetelne testy kart graficznych. W teście gość jako lokacje pomiarową wybrał pierwszą odwiedzoną wioskę w grze, która podobno jest jednym z najbardziej wymagających miejsc. W poniższym teście gdzie znalazło się jeszcze miejsce dla RTX 3060, w AC Valhalla gość uzyskał niby średnio 45 fps, gdzie ja w tym samym miejscu mam średnio 60.

https://www.purepc.pl/test-karty-graficznej-nvidia-geforce-rtx-3090-ti?page=0,5

I warto dodać, że gość testował wszystko na dużo lepszej platformie sprzętowej, więc wynik i tak powinien być raczej lepszy niż u mnie.

Czyli wychodzi na to, że u mnie Valhalla na RTX 3060 działa o jakieś 15 fps lepiej niż na testach na necie lub na YT. Ciekawe dlaczego, jedyne co mi przychodzi do głowy, że te testy były robione na starych sterownikach nVidii, gdzie ja mam aktualnie zainstalowany sterownik 522, który podobno nieco zwiększył wydajność starszych RTXów (starszych niż seria 4000).

W teście Wiedźmina 3 na PurePC jest podobnie, według testu RTX 3060 wykręca średnio 65 fps w full HD, u mnie wt ej samej miejscówce było jakieś 80. xd

#gry #pcmasterrace #assassinscreed #wiedzmin3 #hardware
  • 6
@maciorqa: powiedzmy, ze tez sie naogladalem benchmarkow itp, nawet ogladalem filmy na yt z moim setupem... tez u mnie dziwnym trafem wiecej niz na roznych testach badz podobnie bo zazwyczaj testy robia na 27 calach gdzie mam ultrawide... dlatego... przestalem sie juz tym sugerować.
@maciorqa: może na testach wszystko wymaksowane, a u Ciebie ustawiony preset ultra, który w rzeczywistości zbija np. jakość wody, oświetlenie albo cienie do zaledwie wysokich ¯_(ツ)_/¯
@MrGalosh: Nie, jak ustawisz ustawienia automatyczne Ultra Wysokie, to wtedy wszystkie opcje są ustawione na maksa bez wyjątku, zresztą potem i tak sprawdziłem z osobna każdą opcje. Poniżej screen z benchmarku, a w lokacji z testu PurePC przedział fps waha się od 57 do 64, czyli mam jakieś 60, czasami 61 fps średnio.
maciorqa - @MrGalosh: Nie, jak ustawisz ustawienia automatyczne Ultra Wysokie, to wte...

źródło: 20230120212803_1

Pobierz