Wpis z mikrobloga

#covid19 #amantadyna #medycyna

Zakończyły się badania kliniczne nad amantadyną.
Wykonane analizy statystyczne nie potwierdziły tezy pewnego lekarza o skuteczności tego leku w przypadku leczenia nim choroby COVID - 19.
Wykopki przez rok czasu wykopywały debilne artykuły jakoby ten lekarz był niesłusznie sankcjonowany przez izby lekarskie.
Minusowaliście masowo osoby, które jego tezę negowały.
Cóż, nauka zwyciężyła. Ciekawe czy Rejdak będzie musiał zwrócić dotację… https://www.rynekzdrowia.pl/Farmacja/TOK-FM-o-wnioskach-ABM-nie-ma-dowodow-ze-amantadyna-leczy-COVID-19,241416,6.amp
P.S. Ja wiem, że typowy Polak jest ekspertem od wszystkiego, i takie akcje są medialne. Ale mogliście zaszkodzić sobie, i swoim bliskim.
  • 5
@kurratttowwskii: I wnioskowanie "logiczne" z tego przykładu, słuchajcie się lekarzy i grzecznie trujcie środkami przeciwzapalnymi (spowolnienie reakcji obronnej organizmu), łykajcie antybiotyki (niszczcie florę, która chroni was przed np. rozrostem grzybów), a na zmęczenie przedawkujcie żelazo i nabawcie się nowotworu.
@kurratttowwskii: O amantadynie było mówione, że w ciągu 48h następuje poprawa. Realnie to od momentu podniesienia gorączki organizm w ciągu kilku dni wytwarza silną odpowiedź swoistą (do czego potrzebuje wysokiej temperatury) i infekcja jest zwalczona. U mnie zazwyczaj po dwóch dniach leżenia w łóżku też samoczynnie nastąpi poprawa (może przy grypie bardziej 3 dni). Oczywiście później organizm dochodzi do siebie ileś tam tygodni, stąd są już zalecenia aby po wirusówce nie
@kurratttowwskii: Realnie to od momentu podniesienia gorączki organizm w ciągu kilku dni wytwarza silną odpowiedź swoistą (do czego potrzebuje wysokiej temperatury) i infekcja jest zwalczona. xDD

(może przy grypie bardziej 3 dni). xDDDDD

np. serce może nie wytrzymać. xDDDD


Ja pier... jakie to durne chlopskorozumowe myślenie w narodzie silne. I to przesawidczenie o swojej racji, wplatanie mądrych słów by ludzie niezwiązani z medycyna się nabrali.

Albo skrajna perfidia albo oszukiwanie samego