Wpis z mikrobloga

#animedyskusja #anime

Hitori no Shita - The Outcast

Ten tytuł to przedstawiciel absolutnie najgorszego, co ma do zaoferowania mangozjebskiej populacji Państwo Środka - kolejny klonowany martial arts fantasy battle shouen. I nie byle jaki, bo absolutnie szczodrze obdarzony grzechami wynikającymi z jego pochodzenia. Wszystko co najgorsze w takich pozycjach tutaj oczywiście jest na swoim miejscu i prezentuje widzowi swoje wątpliwe wdzięki.

Dlaczego w takim razie w ogóle to obejrzałem? Ano z trzech powodów:

- Postać Baobao i jej śmieszne minki
- Okazjonalne zabawne scenki, zwłaszcza gdy ich tematyka w końcu wyszła poza temat #!$%@? MC
- Ewolucja tej bajki pod względem wizualnym

Trzeci punkt wymaga niewielkiego objaśnienia. Sezon pierwszy był niespecjalnie piękny, miejscami koślawy i był pełen niedoróbek. Sezon drugi był już całkiem ładny, ewidentnie przeszedł rygorystyczne quality control i w porównaniu z poprzednim sprawiał wrażenie dopracowanego pod względem technicznym. Sezon trzeci wprowadził niezwykle efektywne sceny walk imponujące płynnością animacji. Sezon czwarty zachował bardzo ładną animację i przy tym podniósł jakość szaty graficznej co najmniej o dwa oczka. A sezon piąty, aktualnie emitowany, to po prostu #!$%@? majstersztyk. Boje się nawet pomyśleć ile chińczykogodzin roboczych zajęła jego produkcja. Oczywiście nie zmienia to faktu, że przez cały okres ewolucji, pod prawie każdym względem jest to nadal typowy odrażający chiński kasztan z dziurami fabularnymi na bazie których można by otworzyć fabrykę hula hop. Ale za to jaki efektowny. Pod względem technicznym Chińczycy dogonili świat, ale we wszystkim innym - jak szorowali po dnie, tak nadal szorują.

kinasato - #animedyskusja #anime

Hitori no Shita - The Outcast

Ten tytuł to przedst...
  • 10
@kinasato: sam nie wiem czy być tu czy tam, z jednej strony tutaj powiadomienia mają mnie w nosie, z drugiej strony na hejto filtrowanie tagów działa tak se xD
jak zczarnolistujesz jakiś tag to i tak dostaniesz go w powiadomieniach bo użyty został inny tag który lubisz, jedynie kartę społeczności czyści z niechcianych postów....
pożyjemy zobaczymy.
@kinasato: Pamiętam to chińskie gówno jak pierwszy sezon wychodził. Ja szanuję, że przez tyle przebrnąłeś. Dla mnie do tej pory jakkolwiek zjadliwą chińszczyzną było wyłącznie Rakshasa Street (inb4 Link Click - niestety jeszcze nie oglądałem).

A co do pytania czy ktoś tu siedzi - jak sprawdziłem to ilość plusów na hejto jest całkiem duża. Ja nie mam pojęcia co robić. Koniec końców shitpostować i gadać o bieżących sprawach można na discordach,
@kinasato: Jeszcze ludzie siedzą, może naprawią wykop i się ustabilizuje co nie zmienia faktu, że część ludzi zrobiła sobie przerwę. Przed chwilą sprawdziłem hejto ale ograniczam się do paru tagów/społeczności bo nie ogarniam jeszcze.
@LlamaRzr: @guest @Devcio @young_fifi

Ja na ten moment zaglądam i tu i tam, ale niestety nie specjalnie widzę nadzieję dla wykopu. Przerobili layout na czysto mobilny, gdy ja jestem użytkownikiem praktycznie wyłącznie desktopowym. Potwornie mnie to irytuje. A najgorsze jest chyba to okienko nowego wpisu/komentarza - jest mikroskopijne. Mieści się tu dosłownie 8 linijek tekstu i napisanie czegokolwiek dłuższego to czysta katorga. Ogarnięcie jakiegokolwiek formatowania gdy trzeba scrollować góra/dół zabiera mi