Wpis z mikrobloga

Do jakiego lekarza się idzie od żeber? W sensie bo zadzwoniłem na teleporade do ortopedy i ten jako rozpoznanie mi wpisał "Neuralgia międzyżebrowa". Na kartce z RTG jest to wpisane jako "rozpoznanie" (mam nadzieje, że tego nie przepisali ze skierowania, bo w opisie nic innego złego nie ma). I teraz nie wiem czy do ortopedy znowu czy do internisty czy do neurologa czy gdzie? Już mnie 5-6 dzień nawalają żebra po prawej stronie, jeszcze jak się stoi albo siedzi to pół biedy, gorzej z leżeniem.

#pytanie #choroby #zebra #ortopedia #neuralgia #lekarze #chorujzwykopem
  • 7
@MrFisherman: jak neuralgia to neurolog a podczas czekania na wizytę u neurologa (bo pewnie kolejki w cholerę) możesz o doraźną pomoc podpytać internistę. Warto jeszcze kręgosłup sprawdzić czy to z nieg coś nie promieniuje.

swoją droga -wszystkie tagi związane ze zdrowiem i chorobami mam na czarnej ale oczywiście nowy wykop. Tfu.

edit. internista pewnie będzie w stanie jakiś neurovit ci przepisać czy cokolwiek. Jak będziesz miał szczęście to cię może wyleczy
@MrFisherman: @wiluxpl Mi na sparingu spadł gościu z 90kg na klatke i miałem ból żeber z lewej strony ze 3 miesiące jak nie lepiej. Na RTG wszystko było git. Też nie mogłem leżeć na tej stronie i myślałem, że coś się #!$%@?ło, a to po prostu było mocne stłuczenie.
@wiluxpl: no wyszło na to chyba, że to bóle neuralgiczne bo RTG nic nie wykazało, może to być od wielu przyczyn, pytał mi się neurolog czy było jakieś konkretne zdarzenie przed tym to powiedziałem, że nie było urazu, czy jest tam wysypka, też nie. Powiedział że jak do 10 dni nie przejdzie to żeby iść do poradni neurologicznej w celu dalszej diagnostyki i żeby iść do rodzinnego po skierowanie na EKG.