Wpis z mikrobloga

Są tu jeszcze jakieś niedobitki #pcmasterrace co grają w #wiedzmin3 ? Sprawę mam.

Grałem sobie na #nvidia 4090 i 7900x takim w 4.0 hotfix 2 w okolicach Świąt i było wszystko spoko. Odpaliłem DLSS3 i sobie to hulało. Gryfa ubiłem, jakieś starsze sejwy z Nowigradem zwiedziłem. Sielanka jednym słowem.

Wczoraj włączam i nie da się jednego dialogu zrobić żeby nie było co chwila spadku do 0% zużycia i stutterów. Pomyślałem - mody. Czysta instalacja gry i swieży save i nic.
Pierwszy dialog z Vesemirem w prologu, co zmiana mówiącego to ścinka na naście sekund. Coś mnie tknęło i wyłączyłem Frame Generation i nagle jest płynnie. Znaczy ciulowo ale stabilnie bo jak grać w 50fps jak człowiek się do 100 przyzwyczaił...

Ma ktoś tak? Są ludzie z 4090 na najnowszych driverach co u nich działa?
  • 9
@betju: dzięki ale to raczej nie to. Tak jak pisałem póki nie załączę DLSS3 czy tam frame gen wszystko jest ok a z DLSS3 działało jeszcze niedawno. Podejrzewam najnowsze drivery co dodały obsługę 4070ti ale nie chce mi się w tym babrać 'na pałę' jak ma nie pomóc.
@MarteenVaanThomm: dzięki ale poradziłem sobie - DDU i instalacja najnowszych driverów na czysto załatwiły sprawę. Mam teraz od czasu do czasu chrupnięcia bo cały shader cache poszedł się... ale systematycznie coraz mniej i zdecydowanie da się grać.
@keton22: pewnie nieaktualne, ale przy frame generation jak ustawisz limit fps na 30 i vsync on, to finalnie daje 60fps w grze i zero ścinek w menu, cutscenkach i po wyjściu z menu. Ta gra jest popsuta, ale z tymi ustawieniami najbardziej komfortowo mi się grało.