Wpis z mikrobloga

W roli raczej biernego uczestnika, jestem codziennie obecny na tym portalu od przeszło 10 lat. Zdaje sobie sprawę, że są tutaj prawdziwi weterani, w żadnym stopniu nigdy nie będę miał zamiaru się do nich porównywać, jednak regularne odwiedzanie #wykop jest częścią mojego internetowego życia. Jest mi ogromnie przykro, widząc jak się ten portal zmienia. Zwłaszcza, że tak bezwględnie widocznym jest to, że zwyczajnie przestano szanować ludzi, dzięki którym ktoś na górze może zarabiać - twórców wszystkich treści, tych istotnych i tych błahych - użytkowników.

Dzisiejsza "wielka aktualizacja funkcjonalności" jest tego najznamienitszym przykładem. Zdecydowaliście się wypuścić do ludzi produkt, który nie działa, źle wygląda, jest nieprzejrzysty i zwyczajnie odbiera przyjemność z konsumowania treści.

Szczerze, nawet całkowicie jestem w stanie zrozumieć zabiegi moderacji, mające na celu ograniczyć negatywne komentarze wobec reklamodawców, innych podmiotów (o ile jest to działanie mające przynieść zysk finansowy, wiadomo zwłaszcza dzisiaj chleb nie jest tak tani jak kiedyś), jednak odnoszę od jakiegoś czasu wrażenie, że ktoś, gdzieś przestał rozumieć na czym ta zabawa polega. Zysk kształtowany przez reklamy zawdzięcza się przede wszystkim użytkownikom, generującym ruch. Ruch jest generowany, wtedy, gdy użytkownicy tworzą treści. Innymi słowy, uważam się za takiego samego klienta, jak ten, który płaci za publikacje tresci reklamowych, bo tylko w takim wypadku to działa.

Jako użytkownik-klient jest mi zwyczajnie przykro, że aż tak bardzo nas nie szanujecie. Jednocześnie jestem w kropce, życzylbym sobie, byście odczuli spadek zysków z reklam, choćby przez zmniejszenie do zera ruchu użytkowników przez aplikacje mobilne, ale wiem dobrze, że niestety jest też druga strona medalu, w postaci mniejszej liczby tych fajnych ludzi, dzięki którym na tym portalu było całkiem sporo bardzo ciekawych treści.

W każdym razie @m__b o jakości podejmowanych przez Was decyzji, najlepiej świadczą wpisy, które dzisiaj (ale nie tylko), za Waszą sprawą się tutaj pojawiły.

#oswiadczeniezdupy