Wpis z mikrobloga

#psychiatria #schizofrenia
o czym moga świadczyć takie objawy? dodatkowo występują urojenia i halucynacje węchowe. czy to moze byc faza zwiastującą schizofrenie?
-
przeraża mnie to że żyje i jestem świadomy
świat i życie wydaje sie takie obce, tzn czuje zie nieswojo z tym ze jestem nw jak to wytłumaczyć dokładnie
czasami panikuje ze zycie nie istnieje i tak jakby wszystko co widze zaraz zniknie i to tylko jakis zbieg wielu zdarzeń że powstała taka iluzja zycia na pare sekund.

często czuje obecność czegos co wchodzi do pokoju i mnie obserwuje ale jest niewidzialne potrafię wskazax dokładnie w którym miejscu to coś stoi, czuje to bardzo intensywnie jednak trwa to maksymalnie pare sekund
po kilka paraliży sennych przez noc(w trakcie paraliżu wydaje mi sie ze ktoś mną steruje i specjalnie je wywołuje)
bezdech przy zasypianiu
  • 7
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@grzyboslaw
urojenia występują przy samej derealizacji? zapomniałem dodać, ze dosc często pojawiają mi sie mysli ze jestem może jakims eksperymentem czy cos.. czasem w głowie uslysze randomowy dialog jakichs osob
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@nigdywiecej
wlasnie chodzę do psychiatry i zażywam 5mg rysperydonu, miesiąc temu poprosiłem o zmniejszenie dawki i aktualnid zażywam 3 i pojawiają sie tKie dziwne schizy
  • Odpowiedz