Wpis z mikrobloga

Jest to upierdliwe ale zobacz czy telefon i router łącza sie z tym samym bts, tak samo najbliższy bts nie zawsze oferuje najlepszy sygnał i najlepsze prędkości. Nie wiem jaki masz router ale na początku u mnie nie było włączonej agregacji pasm i tak samo 10-15mbps. Po włączeniu już dochodzi do 100 i spada na umowne 90mbps
@RenkaRenkeMyje: Ma ten modem wyjście na anteny? Jaki to model?
Wzmacniacza sygnału nie możesz montować bo jest nielegalny ale nie myl tego z montowaniem anten do modemu. Jak nie masz wyjść na anteny to najlepiej kupić jakiś co ma i dobrać jego kategorię do panujących warunków (ilości dostępnych częstotliwości by wszystko zaagregował).
@RenkaRenkeMyje: pisałem wyżej, nie myl anten zewnętrznych do modemu ze wzmacniaczem sygnału.
Wzmacniacz sygnałuto urządzenie nadawczo-odbiorcze. Ma za zadanie wzmocnić sygnał sieci GSM (ustawiasz antenę na zewnątrz a urządzenie emituje swoją sieć). I taki wzmacniacz GSM jest nielegalny bo nadaje w częstotliwościach zarezerwowanych dla operatorów i może mieć negatywny wpływ na ogólne działanie sieci operatora.
Montaż anten zewnętrznych do modemu (routera) jest jak najbardziej legalne. Antena w modemie służy tylko do
@RenkaRenkeMyje: od siebie jeszcze dodam, że najlepiej inwestować w jakieś kierunkowe anteny jeśli jest słaby sygnał i montować je jak najwyżej np. obok anteny satelitarnej czy telewizyjnej jak masz gdzieś wysoko. Dodatkowo im krótszy kabel tym lepiej bo mniej będzie tłumił sygnał więc nie warto brać wiele metrów zapasu. Najlepiej wyliczyć ile jest potrzebne dokładnie i wziąć metr, dwa zapasu.
@RenkaRenkeMyje: Już prawie zgubiłem ten wątek. Skoro masz 200m do bts to zaloguj się do routera przez przeglądarkę i zerknij na dwie rzeczy.
1) czy router połączony jest z tym bts o którym mówisz, możesz to zrobić po numerze eNBID (patrz screen). Do znalezienia w ustawieniach/informacji połączenia na stronie routera i również na btsearch.
2) Tak samo zaloguj się do routera i zobacz czy w ustawieniach masz możliwość ręcznej agregacji pasm
Pobierz g0at - @RenkaRenkeMyje:  Już prawie zgubiłem ten wątek. Skoro masz 200m do bts to zal...
źródło: BB02C0E5-07D1-406C-A2DB-0A682ECFDB17
@RenkaRenkeMyje: @g0at @Pietr z jakiej aplikacji na telefon korzystałeś, żeby obadać gdzie w mieszkaniu masz najlepszy sygnał? Właśnie stoję przed wyborem operatora tmobile albo play. Chciałbym jakoś sprawdzić od którego lepiej brać tylko nie mam pojęcia jak to zrobić. Mogę po prostu kupić od nich startery, wsadzić do telefonu i sprawdzić jakie prędkości osiągną na speedtest? To będzie miarodajne?
@UwagaWykopy: No to jest w zasadzie jedyna opcja. Kupić dwa startery za piątaka i testować. Chociaż pojawiają się głosy ze takie startery maja zupełnie inna „hierarchie” ustawiona na bts względem użytkowników abonamentowych. Z aplikacji wystarczy Speedtest na telefon i taki kodzik *3001#12345#* przynajmniej w dialerze iPhona. Możliwe ze są dedykowane apki na androida. Jak posiadasz router na kartę sim, wtedy będzie dużo łatwiej, przynajmniej w kwestii ustalenia najlepszego btsa. To plus