Wpis z mikrobloga

Czy ostatecznie na długą metę ma znaczenie jakość wykończenia osiedla, ile jest wypasione podwórko (plac zabaw, ławeczki, leżaki itp)? Czy raczej takie rzeczy jak piętro, układ, lepsza lokalizacja decydują? Niby cały czas się spędza w mieszkaniu i tak, ale zauważyłem jak słabo się prezentują i zniechęcają do zakupu brzydkie osiedla, i że osiedla w gorszych lokalizacjach ale ładniejsze szybciej się sprzedają.
#nieruchomosci
  • 10
  • Odpowiedz
@arsen-zujew: Bajery osiedlowe? #!$%@?. Bliskość usług? W #!$%@? ważne - gdzie jest najbliższa biedronka/Lidl/dyskont? Gdzie jest najbliższa siłownia/szkoła/basen/paczkomat? Tramwaj/autobus pod blokiem czy na skraju osiedla?

Jak czasami widzę te deweloperskie labirynty z których 5 minut samochodem jadę do najbliższego punktu usługowego to aż mi żal mieszkańców.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@arsen-zujew: park na mojej inwestycji to jedna z bardziej #!$%@? rzeczy. Dzieciaki spędzają razem czas, dorośli razem. Wspólne grile, imprezki, a dzięki temu znamy się, odwiedzamy się. Ja czasem się u siebie czuję jak w ośrodku wczasowym gdzie wszystkich znam. Taka infra to bardzo duży plus.
  • Odpowiedz
@arsen-zujew: @WafleMichaua: niby duży plus ale jak dostajesz za darmo. Mało kto chce płacić w cenie mieszkania za plac zabaw czy bliskość infrastruktury (dlatego tez deweloperzy maja te rzeczy w dupie). Liczy sie lokalizacja, układ, piętro, może widok ale tez nie jakoś bardzo (zależy od lokalizacji) i te czynniki wpływają w 90% na cenę
  • Odpowiedz
niby duży plus ale jak dostajesz za darmo. Mało kto chce płacić w cenie mieszkania za plac zabaw czy bliskość infrastruktury (dlatego tez deweloperzy maja te rzeczy w dupie)


@Lord_Nikon: też bym tak pomyślał, ale obserwując rynek widzę, lepiej wypasione osiedla sprzedają się szybciej, nawet jeśli cena ciut wyższa
  • Odpowiedz
@WafleMichaua: Dokładnie, ale klient nie zapłaci ci więcej o np 20-30% za mieszkanie za 3 metry więcej od okien czy wiekszy plac zabaw (a tyle pewnie „kosztuje” dewelopera aby cos takiego zrobić)
  • Odpowiedz
@arsen-zujew: No może zależy gdzie i zależy jaka cena. Jeśli masz cenę np 10k ale bez placu zabaw a obok inny identyczny z dużym placem zabaw czy generalnie przestrzenią wspólna za 11-12k to stawiam ze ten za 10k szybciej sie sprzeda mimo wszystko. Cieżko porównać czy tylko to czy są tez inne czynniki
  • Odpowiedz