Wpis z mikrobloga

Nie ma co patrzeć w polskiej wiki


@knur3000: w sumie nawet nie musiałbyś dodawać więcej xD Na studiach miałam takiego doktora (nauk heh) fizjologii który mówił że jeśli wikipedia to angielska. I rzeczywiście, ilekroć nie szukam czegoś pobieżnie, sprawdzam angielską, a czasem ukraińską i rosyjską wiki. Dla porównania. Wiele razy nasza odlatywała jak ten lotnik pozaziemski, za którego obrazek można wyłapać tu bana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@CzaryMarek: Wbrew pozorom to jest możliwe. Najwidoczniej nie wiesz o tym, że podczas dawnych bitew dużo ludzi ginęło nie podczas dwustronnej walki, a gdy jedna strona uległa panice, rzuciła się do ucieczki i była goniona przez drugą. Kozacy walczyli głównie pieszo, a po stronie polskiej było dużo kawalerii... Jeżeli Kozacy zaczęli uciekać, to oznaczało to, że tysiące polskich jeźdźców goniło za tysiącami uciekających na pieszo Kozaków... W takim przypadku taka dysproporcja
@wilk633: nowa narracja wjechała. Kolejna antyukraińska wklejka z wikipedii dzisiaj xD

Stary, #!$%@? nas XVII wiek. Chcemy was zniszczyć w XXI ( ͡° ͜ʖ ͡°)
to samo miałem pisać xD Nie ma co patrzeć w polskiej wiki bitew z udziałem Polaków bo lubią dopisać zero tu czy tam


@knur3000: 70-80k armia Polski z czego 30k to zawodowe wojsko vs 100k z czego tylko 40k to kozacy a reszta to zwykli chłopi.
Więc pod względem jakości Polska miała dużo lepsze wojsko.

Wojska Chmielnickiego dość szybko zaczeły się wycofywać więc akurat takie straty są jak najbardziej możliwe po
@CzaryMarek: Dziecko drogie, jeśli nie słyszałeś o bitwach gdzie jedna strona poniosła wielotysięczne straty a druga straty liczone w tuzinach to jesteś sweet summer child i polecam co nieco poczytać z historii bo dostrzegam znaczące luki.