Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jaka jest najlepsza różnica wieku pomiędzy pacjentem a psychoterapeutą? Zapisałam się do terapeutki, która jest ode mnie starsza tylko 2 lata (3 lata pracuje w zawodzie). Nie jestem pewna, czy będę w stanie rozmawiać zupełnie szczerze na temat swoich problemów z prawie rówieśniczką. Jednak osoby starsze (przy większej różnicy wieku) często podchodzą do osób młodszych bardziej wyrozumiale (już nawet nie mowa o terapii, ale ogólnie o relacjach międzyludzkich). Jestem przed 30, myślałam o terapeutce w wieku tak około 35 lat.

#depresja #terapia #psychoterapeuta #kiciochpyta

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63c46e7001f4c80d1901afef
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 4
@AnonimoweMirkoWyznania: Raczej nie ma to decydującego znaczenia, ale może ciut pomoc szczególnie przy terapiach psychodynamicznych czy psychoanalitycznych które głównie polegają na przeniesieniu (jeśli problematyczna była relacja z matka to starsza terapeutka, jeśli problemem była expartnerka to jakaś terapeutka w zbliżonym wieku, a jeśli to relacja z ojcem była problematyczna to mężczyzna starszy od Ciebie itp.). Przy terapii CBT, schematu czy innej skierowanej na rozwiązania i działanie to nie ma najmniejszego znaczenia.