Wpis z mikrobloga

Czy Rosja ma coś wspólnego z ZSRR? Słuchajcie, są różne opinie, więc wyjaśnię wam to raz na zawsze, tak żebyście zrozumieli.

W 1944-1945 wyzwoliła nas oczywiście Rosja. Ktoś powie, że były tam jakieś zbrodnie, gwałty, zniszczenia, że zabijali AKowców? I że jeszcze w ogóle to nie było wyzwolenie. No to oczywiście robili sowieci, czyli jacyś tam Żydzi, Ukraińcy i Megrelowie. I w Katyniu też oni mordowali, najwięcej to Żydzi, bo nas nie lubili. I że co? Że przed wojną jakaś operacja polska? Deportacje? No było coś tam, ale to na pewno nie Rosjanie. To mogli być Białorusini, bo też nas nie lubili. Tak, to byli Białorusini.

Aha, pytacie o wojnę polsko-bolszewicką. No to chyba odpowiedź jest jasna? Walczyliśmy z bolszewikami, a nie z żadnymi Rosjanami, przecież Rosjanie to nasi bracia, na pewno by nas nie atakowali. Dajcie spokój. Tam w ogóle walki się odbywały na terenie Polski, Białorusi i Ukrainy, no to co Rosji do tego? Na pewno to nie byli Rosjanie.

Sojusz z Hitlerem? No to Stalin przecież zawarł, a to był Gruzin. Co? Mołotow? Aha, też był taki jakiś gość, ale ja myślę, że to nie był raczej Rosjanin. To bardziej z tych tam sowietów chyba, no mniejsza o to. Tutaj winni są sowieci, no i też Białorusini, bo oni skorzystali, zwiększyli sobie republikę naszym kosztem. Coś z tymi Białorusinami jest na rzeczy, uwierzcie mi.

I to oni nam też zabrali Kresy przecież. Słuchajcie, czy Kresy są w Rosji? Nie. No więc, czemu ona ma być winna? Rosja by nam niczego nie zabrała. Ba! Rosja nam dała! Dała nam Ziemie Odzyskane, odzyskała je dla nas. Tutaj to była sprawka Rosji, jestem pewien, bo to nasi przyjaciele są.

Komunizm w Polsce? Nie rozśmieszajcie mnie, komunizm wprowadzili komuniści! A komuniści różni są, jacyś w Chinach, w Korei czy na Kubie, no różni są i to oni nas nie lubili. Rosjanie najpierw by nas zapytali o zgodę, zrobili uczciwe wybory itd., bo to jest przyjazny naród.

Więc, mam nadzieję że teraz wszystko jest jasne i nie będziecie więcej oczerniać naszych przyjaciół.

#wojna #ukraina #rosja
  • 3
@memento_mori: i po tym poznać Polaka - taki ten tekst niby ok, ale namęczyłeś się z nim i to się czuje. konfederuski by Ci elaborat na 7 stron wysmarował w 10 min i ten tekst aż by ociekał - tak by się chłopina z emocji uślinił.