Wpis z mikrobloga

@Zbruzman: W tych rejonach (Alaska, północ Kanady, Finlandii, Norwegii, Islandia) najfajniejsze jest to, że możesz sobie kupić duży teren gdzieś na zadupiu i żyć tam tak jak ci się podoba bez ograniczeń. Gorzej jak coś ci się stanie i będzie potrzebna pomoc.
@Zbruzman: ale wiesz że dzisiaj wschód słońca jest o 11 a zachód już o 16? Czyli jest w większości czasu depresyjnie ciemno? Że w lecie maksymalnie w ciągu dnia masz zazwyczaj 14 stopni? Że woda śmierdzi - każdy prysznic to woda z której cuchnie zgniłymi jajkami (i to nie że tak że trochę, ale intensywnie!)? Że zarabiasz dużo ale proporcjonalnie dużo wydajesz na życie i to nie jest tak że każdy
@maryce: Odnosnie wody- nie? Xdddd mieszkalem w 5 czy nawet 6 roznych mieszkaniach, w jednym klepalo, reszta w ogole, najlepsza woda, do picia smaczna, bez zapachu. Ta cala depresyjnosc tez jest mocno wymyslona, naprawde nie jest tak zle, szczegolnie ze lato oddaje z nawiazka. A ze drogo, no jest drogo :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@zlattaner: totalna bzdura. Mieszkam na Islandii od 2008. W tej chwili zarabiam 600 tysięcy koron na miesiąc do ręki, moja żona 450. Rachunki to gdzieś około 380 tysięcy ( mieszkanie ponad 100 metrów kwadratowych) Zostaje nam ponad 600 tysięcy. I żeby to przewalić na paliwo to trzeba byłoby się bardzo starać.
Za swoją wypłatę kupiłbym 1800 litrów benzyny. Według mnie Islandia w tym momencie to najlepsze miejsce do życia. A co
Pobierz CzopWsza - @zlattaner: totalna bzdura. Mieszkam na Islandii od 2008. W tej chwili zar...
źródło: comment_167379942061T1YEHcjbzPTutRR5cI4o.jpg
@zlattaner: Zapomniales wspomniec ze ogrzewanie i prąd dla domu jednorodzinnego kosztuje w przeliczeniu ok. 300 zl miesiecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) czesto nie gasi sie swiatel na zewnatrz bo nie generuje to praktycznie zadnych kosztow
takie to wspaniale miejsce ze pracujesz przy skrobaniu dorsza za 9k


@zlattaner: tyle to nawet nie jest podstawowa stawka tak że , nie pleć głupot. Co do zarobków i kosztów to na przykładzie mojej żony, zarobki na rękę w granicach 850tys. do 900tys. podatek za grunt i dom na rok to 280tys. ogrzewanie 200tys. na rok no i ubezpieczenie domu, samochodu oraz zdrowotne to wydatek 220tys. oczywiście na rok. Samochód służbowy
Że woda śmierdzi - każdy prysznic to woda z której cuchnie zgniłymi jajkami (i to nie że tak że trochę, ale intensywnie!)?


@maryce: w okręgu Reykjaviku tak, śmierdzi, w Akureyri lekko czuć a dlaczego? Bo ciepła woda jest dostarczana z elektrociepłowni geotermalnych. W innych miastach nie, bo tam woda jest podgrzewana elektrycznie i to jest ta sama zimna woda która leci z kurka z zimną wodą a zimna woda jest przepyszna.
@maryce: piszesz depresyjnie, to napisz dlaczego na Islandii najwięcej samobójstw przypada na okres letni?


@KristoferMichaelson: nie wiem, a tak jest? I rzeczywiście istnieje korelacja między depresją a samobójstwami w lecie na Islandii? Bo może przyczyna jest inna?