Wpis z mikrobloga

#angielski #naukajezykow #jezykangielski #naukaangielskiego

Chciałbym pocisnąć angielski. Mój poziom to nieco więcej niż początkujący (nie używam wiele lat, dużo człowiek zapomniał).

Mam możliwość, czas uczyć się ze słuchu. Co polecacie do takiej formy nauki? Na Spotify znalazłem jakieś kanały, słówka, albo krótkie opowiadania po angielsku for begginers, czy to byłoby ok? A może macie coś lepszego? Może jakiś konkretny kanał na YouTube etc? A może jakieś audiobooki? Ale wtedy sporo słówek bym nie znał.

Tak jak mówię, póki co tylko ze słuchu.
  • 4
@Chicane żeby poprawić mówienie to musisz zacząć rozmawiać. Słuchaniem poprawisz rozumienie ze słuchu, czytaniem rozumienie tekstu pisanego. To też są elementy do poprawienia, ale znajdź koniecznie partnera do rozmowy. Bez tego nic nie będzie.
@Chicane: Dokładnie tak jak pisze antek. Jedyny sposób na mówienie to zacząć mówić, żadne apki i słuchanki Ci tego nie wytrenują. Ale wiadomo dobrze jest też być mocno osłuchanym, utrwala to słownictwo itd. Ja polecam BBC learning english z youtuba tam masz fajne newsy i takie realne, ciekawe tematy. A gdybyś chciał spróbować pogadać z nejtivem to wal na priv podrzucę Ci opis co gdzie i jak. Ja obecnie płacę 18zł
@Chicane: Studiowałem filologie, więc ci podpowiem. Samo słuchanie będzie czasochłonne i stosunkowo niewiele ci pomoże.

Proces nauki jest tym skuteczniejszy, im częściej starasz się sobie coś przypomnieć, np. znaleźć słówko w pamięci - a najczęściej występuje to, kiedy mówisz, ewentualnie kiedy piszesz, ale musi to być coś "twórczego" tzn. wychodzić od ciebie. Nie informacje przychodzące, ale wychodzące są ważne. Słuchanie jest okej, ale musisz później dużo pisać i jeszcze więcej mówić.