Wpis z mikrobloga

Większość osób #!$%@? co będzie na starość xD
Bez dzieci kto szklankę poda itd.

Ale patrząc realnie to od jakiego wieku zwykle jest się niedołężnym? 70-80lat?

Przecież średnia życia mężczyzn to 72 lata do 65 i tak muszę pracować by mieć jakiekolwiek świadczenia, to co nagle po 65 r z przestanę chodzić? Nawet jak tak będzie i zostanie mi wtedy do śmierci 7 lat co da 10procent czasu ogólnego życia to co? Jak umrę wcześniej bez opieki to się coś stanie? Stracę najlepsze lata? xD dobre sobie.

#emerytura
#antynatalizm
  • 71
Starość często wiaze się z samotnoscia - nie masz już sił, dotykają cie choroby, wszyscy twoi znajomi mają tak samo.

Szczególnie biorąc pod uwagę, że tych samotnych starców w przyszłości będzie kiedyś bardzo dużo.


@ciemnienie: Czyli reasumując na starość będziemy żyć w świecie pełnym starców i wszyscy będą samotni i nie będą mieli z kim porozmawiać w tym świecie pełnym ludzi takich samych jak oni ( ͡° ͜ʖ ͡
@ciemnienie: > Samotny nieporadny starzec, nawet z góra pieniędzy, zawsze będzie tym słabszym. Z rodziną czy bez i tak będzie tym słabszym. Gdy na zdrowiu podupadnie, to właściwie nie ma ratunku dla takiej osoby, nawet jeśli zajmą się nią dzieci, bo taka osoba czuje się często upokorzona, gdy bliscy muszą się nią zajmować 24h.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AerodynamiC:

rozumiem, że zostawisz pracę i będziesz opiekował się nim zyjac z energii słonecznej, a pampersy będziesz brał z Caritasu?


@Kerrigan: nie, niczego zdaje się nie rozumiesz. Gdyby zaszła konieczność takiej pomocy to zrobił bym wszystko żeby jego standard życia był na możliwie najwyższym poziomie, gdyby brakowało mi czasu to przecież są ludzie, którzy za pieniądze wykonują takie czynności - nie trzeba wcale rezygnować z pracy. Ile ty masz lat?
@Monke: widziałaś kiedyś gromadę starszych osób? Zdziwaczeli, często zgorzkniali, rozmawiający o chorobach i boleściach, kto umarł. Uważasz że grupa 70 latków będzie spędzać czas jak grupa 30 latków?
@ciemnienie: Ludzie z poprzednich pokoleń spędzili życie na kultywowaniu #!$%@?, całkowitym ignorowaniu swoich sfer duchowych i emocjonalnych oraz ignorowaniu wszystkich swoich potrzeb poza potrzebami fizjologicznymi. Oni nie mieli hobby, nie dbali o przyjaźnie a swoje rodziny też często niszczyli psychicznie. Zgorzknieli byli całe życie, na starość są schorowani bo całe życie żarli syf i wierzyli w głupoty typu "chłop ma być gruby" "baba po ciąży tak wygląda" itp. a jedyne tematy
@Monke: kompletna bzdura. Psychika zmienia się z wiekiem, ma na nią wpływ chociażby stan zdrowia i sprawność. Masa pogodnych ludzi robi się nie do zniesiania, bo tracą samodzielność, podupadaja na zdrowiu. Dorzuć do tego demencję i inne starcze przypadłości. Więc trzymanie się paczki 70 latków, tak jak paczki 30 latków można włożyć między bajki.
@ciemnienie: Wiem trochę o tym jak żyją emeryci za naszą zachodnią granicą i "paczki 70 latków" tam istnieją, emeryci też spędzają czas na świeżym powietrzu, maja jakieś swoje hobby, chodzą na jakieś różne zajęcia. Starość jest trudna, wiąże się z chorobami i powolną utratą sprawności fizycznej i intelektualnej ale to jak sobie z tym poradzisz zależy od ciebie.

Według mnie olbrzymim błędem jest życie pod dyktando tego jak będzie wyglądać twoja
@ciemnienie
@Monke

Masa pogodnych ludzi robi się nie do zniesiania, bo tracą samodzielność, podupadaja na zdrowiu. Dorzuć do tego demencję i inne starcze przypadłości.


Fajny los szykujesz dzieciom na starość. Opiekowanie się podupadającym, zrzędliwym gnijącym grzybem xD
To chyba na jednym bombelku czy ile tam masz się nie zatrzymasz bo samo nie da sobie rady z czymś takim.
@Monke: tylko ja nie mówię jak masz swoje życie kreować za młodu w kontekście starości. Wyraźnie to napisalam.

Polska to nie Zachód.

@woskrosenie: chyba nie sądzisz ze siedzenie na wykopie zastąpi faktyczne relacje jak będziesz miał 70 lat.
@kopawdupeswiniom: plus starość spędzona w rodzinie według mnie wymusza poczucie osamotnienia bo co z tego że otaczasz się ludźmi którzy o ciebie dbają skoro to są ludzie żyjący w innych światach, z problemami których już nie rozumiesz, posługujący się słownictwem którego nie znasz. No ale wiadomo, lepiej tak niż w domu starców z rówieśnikami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polska to nie Zachód.


@ciemnienie: Obecne pokolenie starszych ludzi to nie zachód. Pokolenia obecnych młodych ludzi na starość będą bliżej zachodu. No i ja zastosowałam ten argument żeby uświadomić ci że to jak żyją u nas obecne staruchy to nie jest kwestia biologii, genów, fizjologii, to nie jest tak jak z tym grubym chłopem który jest gruby bo każdy chłop jest gruby. Za naszą granicą nie mieszka inny gatunek człowieka, to
niedołężnością to tez taki średni wiek, i są ludzie (np. moi rodzice), którzy wymagają już takiej opieki nawet przed 60.

Co oczywiście nie zmienia faktu


@Chekatomba: że oprócz tego ludzie ( ͡º ͜ʖ͡º)
@lubielizacosy: apropos starości, przemijania, trudnych decyzji i ogólnie syfu, ktory nazywany jest schyłkiem życia, polecam dobry film z Anthony Hopkinsem pt. "Father" lub jakoś podobnie. Jest chyba na Netflixie. Niekoniecznie zmieni się Twoje podejście do kwestii starych ludzi, ale może rzuci nieco inne światło na pewne rzeczy.
Wiem trochę o tym jak żyją emeryci za naszą zachodnią granicą i "paczki 70 latków" tam istnieją, emeryci też spędzają czas na świeżym powietrzu, maja jakieś swoje hobby, chodzą na jakieś różne zajęcia.


@Monke: Też znałem takiego emeryta z Niemiec, który sobie zwiedzał świat z przyjaciółmi i był szczęśliwy. A potem dostał wylewu i do śmierci opiekowała się nim rodzina, bo przyjaciele leżeli na plaży.