Wpis z mikrobloga

@fuul7: Nie rób pojedynczych kresek, jak nie zrobisz dobrze szybkiej pierwszej linii, to robisz druga, trzecią, patrzysz czy kierunki się zgdzają, czy bryła ma równoległe sciany, jak nie to poprawiasz, bez zmazywania. Z kołem to samo, nie rób pojedynczego ziemniaka, tylko wyrabiaj sobie mechanizm rysowania jeden na drugim coraz bardziej idealnych. Wprowadź sobie jakieś zdanie na umiejętność robienia długich prostych kresek, kresek po łuku, pionowych, poziomych, diagonalnych - koniecznie na dużym
@F1A2Z3A4: co do kółek i kresek to ćwiczę, tak tez mi mówiła pani z kursu.
Kółka też robię i wychodzą mi całkiem nieźle, może dlatego że na studiach z nudów bardzo często rysuje.
Ale to żeby robić kółka na kółkach to nie wiedziałem, zazwyczaj robiłem kółko w innym miejscu i czasem scieralem a czasem nie.

Jeszcze mam pytanie.
Mam sobie zrobić oddzielne koło cyrklem i na tym pracować czy wszystko na
@fuul7: Na oko, ale odrysuj sobie np kwadrat i w niego wpisuj koło, rysowanie po linii nie ma sensu, bo jak zabraknie tego koła od cyrkla, to wrócisz do punktu wyjścia. Poza tym elipsy też ćwicz.
@fuul7: Rysuj większe i poprawiaj rysując jedno na drugim, jakiego byś skilla nie miał to zap ierwszym razem nie będziesz robić nigdy idealnego koła, dlatego poprawiasz, drugim, trzecim, czwartym, aż one nałożone na siebie dadza efekt,