Wpis z mikrobloga

@galicjanin: Jeśli wejdziesz między wrony, musisz krakać tak jak one. Smutne, ale generalnie w polskiej polityce od lat jest tak, że musisz mówić przekazem partii matki, a od siebie dodawać co najwyżej większy radykalizm, inaczej nikt cię nie zauważy i nie da miejsca na liście. A jak byłeś w Platformie, to musisz się uwiarygodniać codziennie i bez przerwy.
Też mi przykro patrzeć na poważnych kiedyś ludzi z konkretnym dorobkiem, którzy równają
@Takiseprzecietniak: @JPRW: gość ma ponad 70 lat smutne, że rozmienia na drobne całe swoje dotychczasowe życie i zostanie zapamiętany jako skrajnie prawicowy oszołom. Tyle tylko, że teraz w PiS jest przekaz aby z Unią się dogadać, bo wybory idą i kasa potrzebna i na pierwszy plan wychodzą wypowiedzi prounijne. Antyunijna jest Solidarna Polska, która ma 1 % poparcia.
@galicjanin: Ja go pamiętam jeszcze z dawniejszych czasów, kiedy był ważną osobą w trakcie naszych negocjacji ws. wejścia do Unii. Zawsze widziałem w nim bufona. Ale skala tego, co się z nim stało, z tego, kiedy Szydło z Kaczyńskim zrobiła z niego idiotę (słynne 27:1), to nawet moją, niekiepską w sumie, wyobraźnię przekroczyło.

A z tym Solpolem bądź ostrożny, jeśli chodzi o szacowanie ich sondażowych wyników, na razie są żałosne, ale
@konserwix: a co Cię dziwi? Ukraina jest/była mocno skorumpowanym krajem, przeżartym korupcją i oligarchią. W takim środowisku, łatwych biznesów nie zrobisz. Europa (może oprócz Polski, która kieruje się bardziej empatią niż realnymi celami) nie daje pomocy bezinteresowanie. UE chce mieć pewność, że miliardy, które pompuje w Ukrainę, nie pójda na marne. Po wojnie, stabilna, Ukraińska administracja (prounijna, dzieki dyrektywom) będzie gwarantem tego, że kasa nie pójdzie (szerokim strumieniem) bokiem, tylko UE
@konserwix: co temu gościowi się odkleiło? Przez lata był jednym z najbardziej proeuropejskich polityków, teraz już nawet na standardy PiS jest mocno antyunijny, mówi/pisze językiem Ziobry i SolPolu.


@galicjanin: Plotka chodzi ze sciągał CP z ruskich serwerów i teraz jest szantażowany. Podobnie jak jeden z brązowych Panów z partii na K.