Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję pomocy w ogarnięciu VPN. W domu mam UPC connect boxa.
Na laptopie służbowym loguje się do sieci służbowej przez cisco vpn.

Chciałbym sobie ukryć swój IP, tak żeby pracodawca nie widział mojego IP - czyli rozumiem że potrzebuję:
- OPCJA A: najpierw VPNa na tym laptopie innego niż ciscoVPN, a dopiero potem ciscoVPN? (nic nie zainstaluje bo brak praw admina...)
- OPCJA B: z racji ze connect box nie ma opcji ogarniecia VPNa, potrzebuje dostawic do niego jakis router/access point z VPNem na ktorym sobie ogarne VPN. Wtedy tez bede mial dwie sieci Wi-Fi - jedna z moim IP, druga z IP VPNa. Laczac sie przez druga siec na komputerze sluzbowym bede mial ukryte swoje IP.

Ktora opcja, jak sie do tego zabrac?

Oraz

Ktorego dostawce VPN wybrac zeby taka konstelacja chodzila bez bez problemow z MS Teams gdzie jest duzo kamer i dzielenia ekranow?

#vpn #siecikomputerowe #internet #komputery #serwery #pytanie #it #openvpn
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bart9101: po pierwsze to własny router z serwerem vpn, ja używam Draytek. Po drugie connect box w tryb bridge i ipv4, co ciekawe connect box w bridge na każdym z portów LAN da inne publiczne IP
@bart9101: ciscowy vpn tak demoluje połączenia sieciowe i tablice rutingu że nic ci nie będzie działało. mam ten sam problem i nie mogę głupiej domowej drukarki sieciowej używać ani prywatnego openvpna bo widzi tylko firmową sieć i tyle. VPNa musisz odpalić na ruterze, żeby to zadziałało.
@bart9101:
1. Odradzam Drayteka jako router. Za dużo się z nimi namęczyłem. W tej klasie prędzej Mikrotik.

2. Wpuszczenie laptopa służbowego do jakiegoś VPNa, żeby wejść ma mniej sensu.
a. dołoży to opóźnienia do połączeń, więc jak pracujesz z monitoringiem, pulpitem zdalnym czy z czymś gdzie opóźnienia powinny być jak najmniejsze, to powinieneś tego unikać.

b. jak dział IT jest na prawdę ogarnięty, to ze względów bezpieczeństwa może zablokować wejście do