Wpis z mikrobloga

Przeprowadzam się do nowego mieszkania, mam tam możliwość podpięcia światłowodu od dosłownie każdego większego operatora. O ile cenowo moge porównać to szybko o tyle w sprzęcie nie jestem za bardzo obeznany.

Wymóg jest jeden, krótki - stabilność połączenia i dobre pokrycie WIFI w mieszkaniu 70m2. Użytkownicy to 2 komputery (może jeden, jak do drugiego pójdzie po kablu). 4 telefony (normalne korzystanie) i 2 TVBoxy do oglądania telewizji Full HD, żadne 4k.

Niestety marketingowa papka operatorów nic mi nie mówi, według nich to właśnie ich jest najlepszy. Ktoś siedzący w temacie coś podpowie?

Teraz siedzę w kawalerce na routerze TILGIN HG2381 od Inea i średnio jestem zadowolony. Lubi zerwać samoistnie raz na 3 dni (wyłączenie i włączenie Wifi pomaga) zasięg niby jest, ale za grubszą ścianą w kuchni spada do 3-4 kresek z 5. A to przypominam kawalerka jest, przy 3 pokojach to pewnie byłaby lipa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ofertowo - cenowo najbardziej odpowiada mi Play.

#orange #swiatlowod #internet #play #tmobile #inea #plus #elektronika
  • 3
@exile17: zakładałam niedawno światłowód od orange w mieszkaniu 76m². Wzięłam 600 mb/s z Funboxem 6. Nie udało mi się ulokować routera jakoś fajnie na środku mieszkania, by do każdego punktu był podobny dystans, i dlatego trochę obawiałam się o prędkość w najdalszym pokoju - a u nas to akurat gameroom/home office ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale nie mogę na nic narzekać. Wszędzie internet fajnie śmiga. Mamy na