Wpis z mikrobloga

Śmieszy mnie jak na FB w komentarzach pod artykułami o AI tworzącymi grafiki ogromny ból dupy, zaglądasz na profile bóldupiących a tam "studiuje grafika", albo "pracuje jako grafik w firmie xyz" xD

Niczym to się nie różni od robotników na polu którzy mówili, że maszyny zabiorą im pracę a dzisiaj dzięki tym maszynom mają o wiele lżejszą pracę.

#midjourney #craiyon #dalle2 #stablediffusion #ai
Pobierz AquilaTimere - Śmieszy mnie jak na FB w komentarzach pod artykułami o AI tworzącymi g...
źródło: comment_1673710565o1Q66hkJvOxPdG4ISbRjp0.jpg
  • 12
@AquilaTimere: też tak myślałem, aż ktoś mi pokazał co potrafi midjourney
- webdesign, mj potrafi wygenerować gotowce do cięcia i grafik jest praktycznie zbędny
- gamedev mobilny => bez problemu w dwa dni wygenerujesz sobie pełen zestaw ikon, postaci, spritów, przedmiotów, budynków czy ornamentów.. co dusza zapragnie (patrz screen)
- loga, chyba tylko tutaj grafik może konkurować z AI
- naklejki, plakaty i tradycyjne obrazy na sprzedaż, tu chyba nie ma
Pobierz AlvarezCasarez - @AquilaTimere: też tak myślałem, aż ktoś mi pokazał co potrafi midjo...
źródło: comment_1673715411PUKOvlFxECLCUd6CMM4ZHQ.jpg
webdesign, mj potrafi wygenerować gotowce do cięcia i grafik jest praktycznie zbędny


@AlvarezCasarez: a to akurat chciałbym zobaczyć. Pomijam drobny szczegół, że czegoś takiego jak cięcie grafiki pod webdev nie istnieje ponad dekadę.
@AlvarezCasarez: obejrzałem. Clickbait i nic więcej. ML wygenerował coś co nawet na dribbblu by mu wyszydzili, po czym wykadrował obrazek i użył go jako hero i ręcznie zbudował resztę. Meh.

Ostatnio natknąłem się na reklamy narzędzia, które obiecuje zrobić całą stronę po odpowiedziach na kilka pytań i to samo w sobie jest ciekawe, ale efekty są mocno takie sobie - hocoos.com

Szczerze czekam aż z tematem wjedzie ktoś większy - Wix,
@AlvarezCasarez: a jak jest potem z edycją tych grafik z mj? Ja się trochę pobawiłem i jak to pobierałem to był format chyba jpg, a w tych plikach to ps zawsze są warstwy itd, można też regulować rozdzielczość.
Co do sztuki, to wartość obrazu nie wynika z tego, że jest ładny, tylko kto i o jakiej reputacji go namalował w jakim okresie twórczości itd, więc na ten rynek nie wpłynie, bo
po czym wykadrował obrazek i użył go jako hero

@ujdzie: czyli to co zrobiłby grafik
.
.

ręcznie zbudował resztę. Meh.

czyli to co do obowiązków grafika nie należy
.
.

Clickbait i nic więcej. ML wygenerował coś co nawet na dribbblu by mu wyszydzili

ale to jest tylko przykład możliwości, autor na szybko z bardzo prostego prompta wygenerował coś co "w miarę wygląda".
Ja się trochę pobawiłem i jak to pobierałem to był format chyba jpg, a w tych plikach to ps zawsze są warstwy itd, można też regulować rozdzielczość


@tochybaananas: chciałem zademonstrować, że grafik w świecie webdesignu zaczął być zbędny a nie jak zrobić stronę od A d o Z z pomocą AI ( ͡° ͜ʖ ͡°). Weźmy prosty przykład - jako softwarehouse dostajesz zlecenie na stworzenie strony dla
Pobierz AlvarezCasarez - >Ja się trochę pobawiłem i jak to pobierałem to był format chyba jpg...
źródło: comment_1673843341oae8Ikqn8CXI9DYEpXKSuX.jpg
@AlvarezCasarez: de facto kwestia czasu w jakim pojawi się odpowiednie oprogramowanie uzupełnione o brakujące funkcje, które zapewniają klasyczne programy do edycji grafiki, z pewnościom będzie jakiś ph 2.0. De facto zostaje tylko funkcja kreatora, który ma poczucie stylu i potrafi je dopasować do konkretnego kontekstu.
/me po czym wykadrował obrazek i użył go jako hero

czyli to co zrobiłby grafik

/me ręcznie zbudował resztę. Meh.

czyli to co do obowiązków grafika nie należy .


.
Przy czym na początku napisałeś to:

webdesign, mj potrafi wygenerować gotowce do cięcia i grafik jest praktycznie zbędny


@AlvarezCasarez: Szczerze liczyłem na coś ciekawszego po takiej zapowiedzi, ale to jest kompletnie nie to. Podstawowym obowiązkiem "grafika" robiącego web jest zaproponowanie sensownego
dzisiaj dzięki tym maszynom mają o wiele lżejszą pracę.


@AquilaTimere: Kiedyś w rolnictwie by obrobić 10 hektarów pola potrzeba było 100 ludzi. Dziś wystarczy 1 człowiek. Te 99 osób po prostu nie pracuje już na roli.

Ten 1 człowiek nie pracuje od świtu do zmierzchu jak niegdyś te 100 tylko pracuje 8 godzin. Przychodzi po robocie do domu odpala kompa i ogląda YouTub gdzie tych 99 itd...