Wpis z mikrobloga

Ktoś ogarnia ile mniej więcej obecnie wynosi zdolność kredytowa osoby zarabiającej ok. 5600 zł netto miesięcznie a ile takiej zarabiającej 6000 zł netto miesięcznie? Singiel, bezdzietny, około 3000 zł / 3300zł na wydatki miesięczne łącznie z obecnym wynajmem. Umowa na czas nieokreślony, kredyt miałby być na 30 lat, wiek 28lat, wkład własny 20% (max 100 tys).

Zastanawiam się czy jak wejdzie (o ile wejdzie) ten nowy program PiS od lipca, to czy w ogóle będę miał możliwość z jego skorzystania.

Albo jest jakaś strona gdzie to można fajnie sobie obliczyć? Te które sprawdzałem robią to w bardzo ułomny sposób.

#banki #bankowosc #kredythipoteczny #nieruchomosci
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@hoppbakke: w grudniu babka wyliczyła 550k za 10k netto, teraz trochę spadł wibor więc pewnie około 300k wyjdzie zadzwoń do jakiegoś banku to ci szybko ogarną
  • Odpowiedz
@hoppbakke: Przerabiałem ostatnio ten temat. I tak jeżeli nie masz kredytów albo alimentów to zdolność masz na około 250k ale to w zależności od banku. Najlepiej sprawdzić na jakimś kalkulatorze, bo to dość dynamicznie się zmienia.

https://www.lendi.pl/

Ja jak sprawdzałem to posługiwałem się tą stroną i w zasadzie pokrywało się z wyliczeniami od agenta kredytowego, a później banku.
  • Odpowiedz
@hoppbakke: nie nastawiaj się - 200-250k realnie dostaniesz w zależności od banku. Tyle że jak nie mieszkasz w pcimiu dolnym to nic za to nie kupisz, a i pamietaj o wkladzie najlepiej na poziomie 20-30 % jak ciebie nie cisnie czekaj na kredo na 2%
  • Odpowiedz
@marcpol: a czy kojarzysz jakiś kalkulator do Umów zlecenie?


@babicz99: W przypadku umowy zlecenie trzeba zwrócić uwagę na warunki akceptacji tego dochodu. Większość banków wymaga co najmniej 12 miesięcy uzyskiwania dochodu z tego tytułu. Niektóre banki, na przykład mBank akceptują taki dochód już po 6 miesiącach. Kalkulator mBanku poda poprawny wynik w przypadku tego źródła dochodu. Wynik zdolności kredytowej może się jednak mocno różnić od innych banków.
  • Odpowiedz