Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 183
Piłem wczoraj wódkę z Rosjaninem. Zapytałem go o wojnę i usłyszałem kilka bardzo ciekawych tez. Stwierdziłem, że warto się tym z Wami podzielić.

1. Wojna służy wyłącznie zmniejszeniu populacji po jednej i po drugiej stronie - po prostu cywili jest za dużo.
2. Ogłoszono mobilizację i wysyłają mobików na front, żeby pozbyć się ludzi (via pkt. 1), a regularna rosyjska armia nawet nie jest zaangażowana w ten konflikt.
3. Rosja jest bardzo bogatym krajem, co potwierdza ranking najbogatszych ludzi Forbes. Ale nie widać tego w PKB, bo ludzie mają pieniądze na kontach prywatnych (nie posługuje się tymi pieniędzmi rząd, dlatego nie widać tego w oficjalnych statystykach)
4. Najbogatsza dzielnica Warszawy to slumsy w porównaniu do Moskwy.
5. W 2011 roku przy granicy z Ukrainą zarobki na poziomie 6k dolarów to był standard (typ opowiadał, że chociażby jego rodzice tyle zarabiali; matka sprzątała a ojciec mechanik na zajezdni autobusowej)
5a. Dlatego emigranci z Ukrainy w Polsce pochodzą wyłącznie z regionu zachodniego (bo tam bida), a rejon wschodni żył dostatnie (6k dolarów/miesiąc) i tam wszyscy chcą do rosji.
5b. Dlatego Unia Europejska to zło, bo się mało zarabia, a Rosja inwestuje dużo kasy na Ukrainie, więc ludzie żyją dostatnie.
6. Statystyka z ilością kibli na wsiach (89% na obszarach wiejskich w 2018roku nie ma dostępu do kibla) to kłamstwo i bzdura.
7. Obecny rząd Ukrainy jest najgorszy ever, bo w 2013 roku 1 euro=7 hrywien, a obecnie 1 euro=36 hrywien.
8. Rosja ma uzasadnione roszczenia terytorialne w stosunku do Ukrainy i my polacy nie jesteśmy w stanie tego pojąć.
9. W zeszłym miesiącu Ukraina spłaciła Polsce 80% swojego długu, żebyśmy się #!$%@? od tej wojny.
10. W Rosji nie ma wołg i innych moskwiczy, po ulicy jeżdżą głównie Bentleye, G klasy, Maybachy.
11. W Rosji na nikim nie zrobili wrażenia, że typ w wersalce przechowywał 14 ton złota (co potwierdza, że Rosja jest bogatym krajem)

Napisałem to, co mi się akurat przypomniało. Typ jest Ukraincem ale rosyjskiego pochodzenia.
Rosja taka wspaniała, że wyemigrował do polski zarabiać 4k na rękę, a teraz wylatuje do Kanady zarabiać 2k dolarów ¯\_(ツ)_/¯

#ukraina #wojna #rosja
  • 64
W 2011 roku przy granicy z Ukrainą zarobki na poziomie 6k dolarów to był standard (typ opowiadał, że chociażby jego rodzice tyle zarabiali; matka sprzątała a ojciec mechanik na zajezdni autobusowej)

5a. Dlatego emigranci z Ukrainy w Polsce pochodzą wyłącznie z regionu zachodniego (bo tam bida), a rejon wschodni żył dostatnie (6k dolarów/miesiąc) i tam wszyscy chcą do rosji.


@blunch: Bajki z pensjami. Do Polski emigrowały też regiony przy Rosji.
@BayzedMan: Można tu się z nim zgodzić akurat jako- tako, majątki oligarchów i ich współpracowników są kosmiczne w porównaniu do bogatych u nas. Kawalkady Mercedesów G ochraniających jakieś Ferrrari czy Bugatti syna bogatego księcia złóż gazu, czy innych pól naftowych to tam norma.
@blunch
1 - nie chwili tylko mężczyzn bo to oni głównie giną
2 - bo regularna armia została zdziesiątkowana w pierwszej połowie wojny
3 - jest bogatym krajem, regularnie na potęgę ograbianym przez oligarchów dlatego państwo nie jest tak bogate jak mogłoby być bo ludzie je okradają
4 - tak to prawda, ale Moskwa czy Petersburg to inny kraj na tle całej Rosji, wystarczy google mapa ustawić ludzika z 50kn od Moskwy
Napisałem to, co mi się akurat przypomniało. Typ jest Ukraincem ale rosyjskiego pochodzenia.


@blunch: Im szybciej także wielu Wykopków tutaj zrozumie, że to co napisano to podejście 90% mieszkańców wschodniej Ukrainy, tym lepiej. To stąd masowe przypadki kolaboracji z ruskimi czy filmiki z mieszkańcami, że ich ruscy wyzwalają w Mariupolu od banderowców. I wie to każdy kto choć raz był w tych rejonach. Co więcej wie to też Ukraina i ich
Wojna służy wyłącznie zmniejszeniu populacji po jednej i po drugiej stronie - po prostu cywili jest za dużo.


@blunch: Dobroduszny Władimir dba o zmniejszenie śladu węglowego. Dziękuję pan Putin.

4. Najbogatsza dzielnica Warszawy to slumsy w porównaniu do Moskwy.


@blunch: A 95% pozostałych miast w wielkiej rasiji to slumsy w porównaniu do miast powiatowych Polski wschodniej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°
W Rosji na nikim nie zrobili wrażenia, że typ w wersalce przechowywał 14 ton złota (co potwierdza, że Rosja jest bogatym krajem)


@blunch: seems legit, 14 ton złota w wersalce mnie przekonało
@blunch:

Mi kiedyś Rusek na budowie w Niemczech powiedział jak to jest. Zapytałem go, czy dla Rosjan Putin jest dobrym prezydentem. A on na to, że to bez znaczenia, czy to Putin, partia, car, czy obojętnie co przyjdzie później. Bo ustrojem panującym w Rosji jest złodziejstwo. Na wszystkich szczeblach uczone od małego. Dlatego większość Rosji wygląda jak gunwo, bo nawet jak były na coś pieniądze to zostały rozkradzione na wszystkich szczeblach