Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 183
Piłem wczoraj wódkę z Rosjaninem. Zapytałem go o wojnę i usłyszałem kilka bardzo ciekawych tez. Stwierdziłem, że warto się tym z Wami podzielić.

1. Wojna służy wyłącznie zmniejszeniu populacji po jednej i po drugiej stronie - po prostu cywili jest za dużo.
2. Ogłoszono mobilizację i wysyłają mobików na front, żeby pozbyć się ludzi (via pkt. 1), a regularna rosyjska armia nawet nie jest zaangażowana w ten konflikt.
3. Rosja jest bardzo bogatym krajem, co potwierdza ranking najbogatszych ludzi Forbes. Ale nie widać tego w PKB, bo ludzie mają pieniądze na kontach prywatnych (nie posługuje się tymi pieniędzmi rząd, dlatego nie widać tego w oficjalnych statystykach)
4. Najbogatsza dzielnica Warszawy to slumsy w porównaniu do Moskwy.
5. W 2011 roku przy granicy z Ukrainą zarobki na poziomie 6k dolarów to był standard (typ opowiadał, że chociażby jego rodzice tyle zarabiali; matka sprzątała a ojciec mechanik na zajezdni autobusowej)
5a. Dlatego emigranci z Ukrainy w Polsce pochodzą wyłącznie z regionu zachodniego (bo tam bida), a rejon wschodni żył dostatnie (6k dolarów/miesiąc) i tam wszyscy chcą do rosji.
5b. Dlatego Unia Europejska to zło, bo się mało zarabia, a Rosja inwestuje dużo kasy na Ukrainie, więc ludzie żyją dostatnie.
6. Statystyka z ilością kibli na wsiach (89% na obszarach wiejskich w 2018roku nie ma dostępu do kibla) to kłamstwo i bzdura.
7. Obecny rząd Ukrainy jest najgorszy ever, bo w 2013 roku 1 euro=7 hrywien, a obecnie 1 euro=36 hrywien.
8. Rosja ma uzasadnione roszczenia terytorialne w stosunku do Ukrainy i my polacy nie jesteśmy w stanie tego pojąć.
9. W zeszłym miesiącu Ukraina spłaciła Polsce 80% swojego długu, żebyśmy się #!$%@? od tej wojny.
10. W Rosji nie ma wołg i innych moskwiczy, po ulicy jeżdżą głównie Bentleye, G klasy, Maybachy.
11. W Rosji na nikim nie zrobili wrażenia, że typ w wersalce przechowywał 14 ton złota (co potwierdza, że Rosja jest bogatym krajem)

Napisałem to, co mi się akurat przypomniało. Typ jest Ukraincem ale rosyjskiego pochodzenia.
Rosja taka wspaniała, że wyemigrował do polski zarabiać 4k na rękę, a teraz wylatuje do Kanady zarabiać 2k dolarów ¯\_(ツ)_/¯

#ukraina #wojna #rosja
  • 64
via Wykop Mobilny (Android)
  • 75
@Ser_Rdest: powiedziałem mu to, a on na to, że miał 2 auta do sprawdzenia w Polsce i już mu się nie chciało wracać do Rosji, więc został xD
@blunch: musiałbym chyba wypić 2 krowy sam żeby uwierzyć w te pierdy, a jak widzę te 14 ton złota w wersalce to wgl chłop odleciał nieźle ja zdaje sobie sprawę że jest wojna propagandowa i mamy zakłamany obraz rzeczywistości ale bez przesady xd
@blunch: Typowy Rusek-emigrant. Rosja fajna, wszyscy bogaci, wszystko tam jest super i inni im zazdroszczą. Ale nie wiadomo czemu wyemigrował za chlebem do złej i biednej UE. Tym ludziom propaganda zrobiła sieczkę z mózgów i oni bardziej wierzą telewizji niż temu co sami widzą.
@blunch: to tak jak Polacy za granicą którzy świrują kim to w Polsce nie byli i czego nie robili a jakimś dziwnym trafem skończyli na produkcji desek do kibla za 12 euro na godzinę
W 2011 roku przy granicy z Ukrainą zarobki na poziomie 6k dolarów to był standard (typ opowiadał, że chociażby jego rodzice tyle zarabiali; matka sprzątała a ojciec mechanik na zajezdni autobusowej)


@blunch: Ale to prawda. Rocznie we dwójkę tyle zarabiali (;
via Wykop Mobilny (Android)
  • 29
@blunch: przecież to jest dosłownie ten pracownik z mema co to cieszy się w jakiej bogatej firmie pracuje bo szef mieszka w pałacu i jeździ limuzyną, tylko na poziomie państwa XD
@blunch: 5. W 2011 roku przy granicy z Ukrainą zarobki na poziomie 6k dolarów to był standard (typ opowiadał, że chociażby jego rodzice tyle zarabiali; matka sprzątała a ojciec mechanik na zajezdni autobusowej)
5a. Dlatego emigranci z Ukrainy w Polsce pochodzą wyłącznie z regionu zachodniego (bo tam bida), a rejon wschodni żył dostatnie (6k dolarów/miesiąc) i tam wszyscy chcą do rosji.

XD

I dlatego z całego obszaru Ukrainy ludzie wyjeżdżali przed