Wpis z mikrobloga

@aarahon:

Przerzucanie winy za zdradę mężczyzny na kobietę. (_ )


Ja nic nie przerzucam, tak jak napisałem nie wiemy co było u nich w domu, nie jesteśmy w sądzie i nie mamy żadnych przedstawionych dowodów. Równie dobrze ona mogła zdradzić go pierwsza z ogrodnikiem. Powtarzam - nie wiemy jak było, jakakolwiek ocena moralna którejkolwiek ze stron nie ma żadnego sensu. A Shakira jedyne za co jest
nikt tak nie twierdzi.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@aarahon: a bo to dyskusja na wykopie który nie ogarnął kosmicznej technologii łączenia odpowiedzi w wątki jak Reddit gubi kontekst :D

Zacząłem od tego gdzie ktoś tam wyżej napisał:

Trochę spłycenie, byli w związku 12 lat i maja 2 dzieci, ona rezygnuje z kariery żeby zalozyc rodzine, po czym gość ni z tego ni z owego odchodzi do młodszej.
nie wiem co zrobił Pique.


@gatineau: zdradzał matkę swoich dzieci z obcą kobietą, teraz odszedł do niej.

Co ona teraz zrobi, czy 3 miliony studolarowych banknotów starczą żeby otrzeć te łzy?


@gatineau: a starczą na to żeby biologiczny ojciec jej dzieci razem z nią je wychowywał? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zdradzał matkę swoich dzieci z obcą kobietą, teraz odszedł do niej.


@aarahon: [potrzebne źródło] najlepiej coś co nie odmienia słowa "allegedly" przez wszystkie przypadki.

a starczą na to żeby biologiczny ojciec jej dzieci razem z nią je wychowywał? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Byłoby zajebiście, ale życie jest życie i czasem nie można mieć wszystkiego. Natomiast - googlając na szybko - znalazłem że spotkali się w sądzie w
[potrzebne źródło]


@gatineau: https://www.elle.pl/artykul/shakira-i-gerard-pique-rozstali-sie-jaki-byl-powod-rozpadu-ich-12-letniego-zwiazku-220602115444

Jak donoszą hiszpańskie media, Shakira miała przyłapać ukochanego na zdradzie!


Nie ma za co.

znalazłem że spotkali się w sądzie w celu ustalenia "custody agreement"


@gatineau: No i to zmienia to że się rozstali czy co?

Więc wychodzi mi na to że jakoś specjalnie na udziale biologicznego ojca w wychowaniu dzieci jej nie zależy.


@gatineau: No właśnie. Wbrew temu co sugerujesz nie da się odwrócić
Jak donoszą hiszpańskie media, Shakira miała przyłapać ukochanego na zdradzie!


@aarahon: "miała przyłapać" czy "przyłapała"? Powtarzanie plotek za tabloidami to tylko powtarzanie plotek za tabloidami. Tak jak pisałem - potrzebne źródło które nie odmienia słowa "allegedly" przez wszystkie przypadki.
@aarahon: bo jest przetłumaczone na polski, to trudny język ale użycie słów "miała przyłapać" zamiast "przyłapała" w naszym języku sugeruje właśnie że nie jest to fakt a jedynie przypuszczenie/plotka.

Natomiast w twoim własnym artykule, skoro już uznałeś go za akceptowalne źródło, to czytajmy dalej:

Dodatkowo fani Shakiry twierdzą, że piosenkarka już od dłuższego czasu dawała sygnały, że w jej związku nie dzieje się dobrze, wydając kolejne piosenki o złamanym sercu.


No
bo jest przetłumaczone na polski


@gatineau: słów "rzekomo", "podobno" oraz "ponoć" też tam nie ma ¯\_(ツ)_/¯

No to może byli w de-facto separacji już od lat?


@gatineau: to zdecyduj się czy chcesz opierać się na przypuszczeniach czy faktach bo widze że lawirujesz tam gdzie Ci wygodniej.

ale znowu, kim jestem żeby oceniać czyjąś moralność.


@gatineau: osobą pozbawioną kręgosłupa moralnego?
to zdecyduj się czy chcesz opierać się na przypuszczeniach czy faktach bo widze że lawirujesz tam gdzie Ci wygodniej.


To ty zacząłeś. Ja mogę wrócić do oceniania po faktach w każdej chwili.

osobą pozbawioną kręgosłupa moralnego?


@aarahon: nieocenianie innych na podstawie plotek to brak kręgosłupa moralnego?
To ty zacząłeś


@gatineau: wskaż gdzie opieram się na faktach a potem na przypuszczeniach. Faktami są doniesienia o zdradzie i to ze oskarżany o to nie zaprzecza im.

nieocenianie innych na podstawie plotek to brak kręgosłupa moralnego?


@gatineau: Uważasz że plotką jest poniższe zdanie?

Sam osobiście uważam że Pique powinien był zakończyć związek formalnie przed rozpoczęciem nowego
@aarahon:

Faktami są doniesienia o zdradzie i to ze oskarżany o to nie zaprzecza im.


Tak, doniesienie o zdradzie jest faktem. Ale sama zdrada faktem nie jest ergo nie będę oceniał. Doniesienie o zdradzie może w końcu się opierać na przesłankach wyssanych z palca albo spłycać historię albo po prostu być fałszem. A to ze oskarżony nie zaprzecza - o niczym to nie świadczy. Robi to co mu radzi prawnik a
@aarahon:

Uważasz że plotką jest poniższe zdanie?

Sam osobiście uważam że Pique powinien był zakończyć związek formalnie przed rozpoczęciem nowego


Nie rozumiem pytania? Jak plotką może być wyrażenie osobistej opinii przez osobę której jest to opinia? Jest to jak najbardziej poprawne odzwierciedlenie mojej opinii, zgodne ze stanem faktycznym.

No chyba ze bijesz do tego ze napisałem to tak jakbym przyjął to ze Pique rozpoczął nowy związek w trakcie trwania starego za
Ale sama zdrada faktem nie jest ergo nie będę oceniał


@gatineau: więc zaprzeczasz temu żeby ją zdradził, tak?

A może tak naprawdę Shakira, znana oszustka podatkowa (opieram się tu na tym ze postawiono jej formalne zarzuty)


@gatineau: najpierw chceszsię opierać na faktach a później za fakt przyjmujesz opinię prokuratora? Niezłe fikołki odprawiasz.

o wątpliwym charakterze moralnym


@gatineau: "przyganiał kocioł garnkowi"

Nie mam czasu ani ochoty na pisanie z kimś
@aarahon:

więc zaprzeczasz temu żeby ją zdradził, tak?


Nie, nie mam pojęcia czy ja zdradził czy nie a wiec ani nie potwierdzam ani nie zaprzeczam

najpierw chceszsię opierać na faktach a później za fakt przyjmujesz opinię prokuratora


Zarzuty prokuratorskie w mojej hierarchii źródeł stoją wyzej niż plotki z tabloidów - choć oczywiście wiadomo, sprawa trafi do sądu może ją uniewinnią i się okaże ze jest czysta jak łza. Pożyjemy zobaczymyo

Nie
Nie, nie mam pojęcia czy ja zdradził czy nie a wiec ani nie potwierdzam ani nie zaprzeczam


@gatineau: No to skoro tego nie wiesz dlaczego nie opierasz się na ludziach którzy wiedzą to? xD

i się okaże ze jest czysta jak łza


@gatineau: co już teraz pozwoliło Ci wydać wyrok.

Eee, to nie pisz?


@gatineau: to nie ja wydaję wyroki nie znając sprawy tylko Ty.

o i kończę już
@aarahon:

No to skoro tego nie wiesz dlaczego nie opierasz się na ludziach którzy wiedzą to?


W sensie kim? Coś musiałem ominąć w wątku ale ostatnio jak pytałem o zrodlo to podałeś jakieś plotki z trybem przypuszczającym

co już teraz pozwoliło Ci wydać wyrok


Przecież ja nie wydałem żadnego wyroku a jedynie zrobiłem eksperyment myślowy „a może było tak” i podałem ci jak mogłyby wyglądać fakty pasujące do tego co już