Wpis z mikrobloga

Ukraińskie trolle i tęczowe folksdojcze na Wykopie usiłują wyciszyć temat kultu Bandery na Ukrainie, w szczególności mordu na Wołyniu. Zawsze ta sama gadka, "po co wypominać, nie można żyć przeszłością, oni walczą w naszym interesie, mamy wspólnego wroga, trzeba zapomnieć i wybaczyć, po wojnie będzie czas o tym rozmawiać, a tak w ogóle to Polacy okupowali Ukrainę i im się należało".

Przykładowo pisze @krasnalik: "#!$%@? mnie ten Wołyń i co było dziesiątki lat temu… ważne co tu i teraz", lub @Pan_Buk: "ale tak serio, kiedy widzisz bohaterstwo Ukraińców nie budzi to w Tobie szacunku, podziwu, no nie wiem, czegoś pozytywnego? Mieszkali sobie spokojnie, a do kraju wjechali im ruscy, bombardując, zabijając, kradnąc i gwałcąc. Po ludzku czuje się współczucie dla nich, po co mówić o nich coś złego?", albo @GacekNiebieski: "A czemy tak nie krzyczycie za katyn, za ruska okupacje czy za operacje polska 37-38? U*ebaliscie sie tego wolynia jak jechowy klamki. W tej chwili Ukraina walczy w naszym interesie"

No właśnie, Katyń. Przypomnijmy, co o mordzie w Katyniu mówił nasz najwierniejszy sojusznik:
https://wielkahistoria.pl/churchill-i-zbrodnia-katynska-radzil-polakom-aby-przestali-myslec-o-martwych/

Polacy stwierdzili, że mają: „obiektywne dowody stwierdzające winę moskiewskiego NKWD (…). Churchill zachowaniem się swoim, aczkolwiek niewyraźnie, okazywał, że w to nie wątpi. Powiedział: Bolszewicy mogą być bardzo okrutni«. Dodał jednak, że w bezwzględności leży ich moc, a ta służy sprawie sprzymierzonych, niszcząc siłę niemiecką (…). Proszę przestać myśleć o martwych! Przecież nie można im pomóc! Proszę myśleć o żywych, co dla nich można zrobić!” – apelował.

Wskaż różnice.

#ukraina #rosja
ibilon - Ukraińskie trolle i tęczowe folksdojcze na Wykopie usiłują wyciszyć temat ku...

źródło: comment_1673604378ELdSH4Mq8amI6L4W5gEfid.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
No i nie zapominajmy, że hitlerowcy "w walce ze złem" unicestwili znacznie więcej tej "ruskiej swołoczy", więc zgodnie z mądrością obecnego etapu, Hitler i jego ferajna z Waffen SS powinni być gloryfikowani jeszcze bardziej niż Ukraińcy, a że zabili przy okazji trochę Polaków, to kto by wypominał, dla niektórych to nawet zaleta.
Nie dziwota zatem, że w tej akcji propagandowej do trolli ukraińskich ochoczo dołączyli wykopowi folksdojcze. Tutaj przykładowo komentarz wychwalający nazistów,
ibilon - No i nie zapominajmy, że hitlerowcy "w walce ze złem" unicestwili znacznie w...

źródło: comment_1673606541qXWPrQwob2RbUja7OCilkM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
No i nie zapominajmy, że hitlerowcy "w walce ze złem" unicestwili znacznie więcej tej "ruskiej swołoczy", więc zgodnie z mądrością obecnego etapu, Hitler i jego ferajna z Waffen SS powinni być gloryfikowani jeszcze bardziej niż Ukraińcy, a że zabili przy okazji trochę Polaków, to kto by wypominał, dla niektórych to nawet zaleta.


@ibilon: Dlatego zawsze jak gram w jakąś gierę to gram obowiązkowo Niemcami.
  • Odpowiedz
@Buckwheat: poza tym to prawda 100%, ukraińców gówno obchodzi co my sobie myślimy o banderze albo o tych naszywkach ss i będę to robić dalej bo wiedzą że nie przestaniemy ich wspierać w walce z rosją bo mamy taki interes i to skrupulatnie wykorzystują
już mam nadzieje że ta wojna się skończy i wszyscy zapomną o ukranie bo poza mięsem armatnim nie warto na niej szukać czegokolwiek innego
  • Odpowiedz
i jeszcze tutaj to my wyciągamy rękę jakby to naszym obowiązkiem było przeproszenie ich a nie oni nas


@wilk633: w tym memie nikt nie mówi o przeproszeniu, a od nas jako ofiar tym bardziej taki gest jest ważniejszy dzisiaj tak samo jak pamiętny list biskupów polskich do niemieckich

A ja osobiście jestem przeciwny przepraszaniu przez państwo/naród za czyny przodków. Bo nie tylko bezpośredni sprawcy powinni przeproszać za swoje czyny, ale przede
  • Odpowiedz