Wpis z mikrobloga

Mam taką sytuację. Zleceniodawca wysyła przelew walutowy(USD) z polskiego odziału banku z konta IBAN rozpoczynającego się od PL na moje konto w polskim banku rozpoczynajace się od PL wybiera opcję OUR(koszty pokrywa zleceniodawca).
Natomiast kwota ktora dociera jest sporo mniejsza (o 30USD). Mój bank twierdzi że to przelew z zagranicznego banku który pobrał tą kwotę. Czy to znaczy że bank nadawcy wysłał przelew z centrali za granicą i naliczył dodatkowa prowizję za to? Jakim prawem skoro to nadawca miał pokryć koszty?
Czy tak to normalnie wygląda?

#banki #waluty
  • 13
@lukasz_: Wiem, przeczytałem to i dale jne rozumiem bo sytuacja jest inna:

który oferuje przelewy walutowe w trybie OUR. Płacąc 80 zł możemy wysłać USD, czy GBP i być pewnym, że wybrana przez nas kwota przelewutrafi w całości na konto odbiorcy. Wszystkie koszty banków pośredniczących ponosi nadawca przelewu w tym wypadku kantor. Opcja ta i tak nam się opłaca, szczególnie jeśli chcemy, by konkretna kwota trafiła do beneficjenta.
@zibizz1: Nie ma opcji żeby nadawca wybrał opcję OUR. Ona właśnie do tego służy żeby do odbiorcy trafiła pełna kwota. 2 miesiące temu robiłem podobny przelew i właśnie z opcji OUR korzystałem wysyłając przelew w funtach. Ciebie nic nie powinno obchodzić i powinna do Ciebie trafić pełna kwota. Nadawca musiał wybrać sha lub ben.
@zibizz1: A w jakim banku ma konto twój nadawca? 40zł to trochę mało mi się wydaje, ale OUR to OUR i do ciebie powinna dojść pełna kwota. Nadawca musi kłamać, bo wygląda to na przelew ben (koszt ponosi odbiorca) lub sha (koszty dzielone). Skoro dostałeś 130zł mniej to coś tu nie gra i albo nadawca albo bank nadawcy leci w kulki ewidentnie.
@zibizz1: Czyli City Handlowy. Nie mam tam konta to nie wiem jak dokładnie sprawa z przelewami wygląda. Ale tak jak pisałem sam niedawno taki przelew swift robiłem i płaciłem 105zł za opcję OUR właśnie po to że jak wyśle np. 10000 usd to dokładnie 10000 usd ma się pojawić u odbiorcy. Kłamie nadawca że wysłał w opcji OUR albo bank nie wykonał prawidłowo przelewu. Po to się właśnie robi przelew OUR
@pijekubusplay: nadawca mi przysłał potwierdzenie i jest cała kwota oraz prowizja wyszczegolniona, nie ma typ, ale mój bank wypisuje w historii ze to OUR. w mBanku prowizja byłaby 28 USD za opcję OUR. Czekam jeszcze od nadawcy na info z city dlaczego tak wyszło