Wpis z mikrobloga

Chce wymienić widelec, na lepszy. Na ten moment mam oem ROCK SHOX Recon Silver RL Solo Air.
Przestudiowałem mniej więcej różnice pomiędzy różnymi wersjami FOX 36 oraz RS ZEB, ale kombinacja miliona tłumików, roczników, opinii, mnie przerasta.
Chce przeznaczyć 2,5-3k - może być używka do serwisu, może być OEM, może być nowy.
Widziałem dużo narzekania na tańsze foxy, więc skłaniam się ku RS, ale nie wiem.
Proszę o opinie.
#mtb #enduromtb
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pr0pr: do enduro? Jaki skok?

Z Foxem jest prosta sprawa:
- jak jesteś lekki lub jeździsz trail i nie potrzebujesz dużego skoku 34
- konkretniejsze latanie 36
-
  • Odpowiedz
@ujdzie: skok 150mm. Na ten moment nie latam niczego więcej niż kilkadziesiąt cm.
Niedaleko mnie ktoś ma foxa rythm 23 poniżej 2k - OEM, nówka, wydaje się spoko, tylko właśnie nie jestem pewien tego gripa1 i słucham na yt co i jak. Widzę też ZEB Charger R z 2021 za 2600zł nówka ze sklepu.
  • Odpowiedz
@pr0pr: nie miałem styczności z Zebami, więc nie ocenię.

Fox Rhythm 1 to mega prosty widelec, sprzęt dla kogoś kto się interesuje specjalnie ustawieniami, poza sagiem i reboundem. Tłuką to z dekadę, ale mieli lata, że odwalali lipę i bez wstępnego serwisu to działało tak sobie (m.in. smaru dużo za dużo na tłumiku powietrznym dawali), stąd opinie podzielone.

Grip 1 w okolicy 1500 to dobry produkt, przy 2k już bym
  • Odpowiedz
  • 1
@pr0pr raz na Skolnity wziąłem na dzień rower z ZEBem i muszę przyznać, że to o niebo lepszy amor, niż te które mam w swoich rowerach (X-Fusion Metric HLR i RS Sektor). Przekozaczny sprzęt.
  • Odpowiedz