Wpis z mikrobloga

Świetny marketing Intela. Topowa i9-ka 13 generacji, i to jeszcze z literką S, czyli te najlepsze egzemplarze, i podane że Turbo dobija DO 6GHz i wszędzie jest wstawiany ten numerek.

No spoko, moja i5-ka 12400 ma w specyfikacji Turbo do 4.4GHz, w UEFI ustawiłem żeby turbo było zawsze włączone, i co? Zegar to 3990MHz, czyli z 0.4GHz mniej niż to maks.

Ale wiadomo, ludzie nieobeznani łykną przynętę a potem będą się dziwić że tego 6GHz nie ma, o ile będą mieli na tyle oleju w głowie żeby to sprawdzić jakimś HWiNFO. xD

I żeby nie było że to "marketing x-komu": https://www.intel.com/content/www/us/en/newsroom/news/13th-gen-intel-core-i9-13900ks-now-available.html

#pcmasterrace #komputery #informatyka
Pobierz
źródło: comment_1673560038C28bcOZF2cXEQPNmgtIaCQ.jpg
  • 15
dziwić że tego 6GHz nie ma


@supra107: bo nikt nie wspomni ze trzeba chłodziarkę pod procek podłączyć żeby tyle uzyskać, no chyba ze coś poprawili i już się tak nie grzeją intele ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@supra107: ja kupiłem ryzen 9 7950x. Przynajmniej taktowania są realne i przy upgradzie kompa nie będę musiał płyty wyrzucać do śmietnika, bo nowy procek od intela = nowy socket. Intel taki syf #!$%@?ł od tych procków laptopowych z serii G, że taktowanie ze stałego gówna rośnie na chwilę do wyższych liczb i czuć po prostu ten przeskok, ale w negatywnym sensie
@supra107: Te serie KS to sztuka dla sztuki. Może dobre do OC bo to pewnie dobry selekt. Ale tego nawet wymagający użytkownicy nie kupią tylko jacys hobbyści pasjonaci może.
@supra107: Jedna uwaga - ten maksymalny zegar turbo, który podaje Intel, jest dla obciążonego jednego rdzenia. Też mam i5 12400f, przy obciążeniu wszystkich rdzeni leci na 3990 MHz, ale w singlecore cinebench potrafi uzyskać 4390 MHz. Za to w grach to tak agresywnie zarządza zegarem, zmieniając taktowania kilkanaście razy na sekundę, że tego nie ogarniam, i5 3470 mi w grach trzymał sztywno 3,99 i elo