Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Tusk powiedział, że jak wrócą do władzy, to nie będą podnosić wieku emerytalnego, niech każdy idzie wtedy, kiedy chce - ciekawe, czy to znaczy, że facet będzie mógł pójść na emeryturę w wieku 60 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Swoją drogą przy okazji artykułu na ten temat doczytałem, jakim tempem to wyrównanie wieku do 67 miało w Polsce przebiegać. Mężczyźni od 2020 mieli już mieć wiek 67, a kobiety od 2040 XD w sumie całe pokolenie później, zajebiste to nasze prawo. Nawet, jak równali, to tak, żeby nie wyrównać
Swoją drogą, nie macie wrażenia, że opozycja ostatnio gra tylko tym, że zrobią tak, jak pis, ale nie będą kradli? XD czy nasze społeczeństwo jest aż tak głupie, że dowolna informacja o tym, że trzeba by przestać przeżerać pieniądze, jest przez polityków tratowana jak samobój?
#emerytura #pieniadze #tusk #bekazpisu #pytanie
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Shatter: ogólnie wydaje mi się że na scenie politycznej jest #!$%@? z ewentualna zmiana władzy bo ta kupiła sobie socjalem wyborców, a opozycja nie może krzyczeć, że zabiorą kosztowne programy by polepszyć cokolwiek w budżecie i coś zmienić. Oburzenie społeczne byłoby ogromne i sami by sobie stryczek przygotowali.
Ale ogólnie jedni czy drudzy to #!$%@?, bo zamiast robić coś dla społeczeństwa i przedsiębiorców długofalowo to #!$%@? wszystko od lat....
czy nasze społeczeństwo jest aż tak głupie, że dowolna informacja o tym, że trzeba by przestać przeżerać pieniądze, jest przez polityków tratowana jak samobój?


@Shatter: Powiem Ci tak. Byłem ostatnio na wsi i usłyszałem od wuja, który nawet nie jest pisowcem i z zasady nie chodzi na wybory, że strasznie nielubi tego ciągłego czepiania się pisu. Opozycja wg niego powinna zaproponować coś i policytować np. niższy wiek emerytalny i różne dodatki,
@Shatter: to bardzo dobry kierunek, możecie iść na emeryture kiedy chcecie, tylko nie wiadomo czy przeżyjecie za te wielkie emerytury xD właściwie to by było uczciwe zrównać wszystkie memoEmerytury do jednego poziomu minimum egzystencjalnego ¯\_(ツ)_/¯