Wpis z mikrobloga

@roelveldh: dlatego lepiej pracować dla firmy z zagranicy bo tam nikt nie wpadnie na taki pomysł. U nas to głównie wynika z gówno-managerów, którzy nie potrafią weryfikować efektów twojej pracy i bardziej liczą się dupogodziny w biurze
  • Odpowiedz
@roelveldh Nie, można przychodzić albo nie, jak komu pasuje. Oczywiście na stanowiskach, które to umożliwiają, bo na innych, to cały czas było stacjonarnie
  • Odpowiedz
@roelveldh: U mojego chłopaka chcieli tak zrobić i jak połowa ludzi powiedziała, ze odchodzi, to nagle im zaczęło pasować zdalne, plus pozbyli się biur, wiec profit XD
  • Odpowiedz
Coraz więcej firm nalega na tryb hybrydowy


@roelveldh: serio?

Zgadzacie się na to, czy raczej szukacie nowej firmy?


Jeżeli u mnie coś takiego wymyślą, to oczywiście robię wyjazd.
  • Odpowiedz
@roelveldh Różnica jest tylko taka, że już nie można "zawracać gitary" ludziom w biurze, żeby coś załatwić (np. oszukanie dokumentacji i skanowanie, jak ktoś potrzebuje, to musi sobie przyjechać i samemu to zrobić)
  • Odpowiedz
U nas to głównie wynika z gówno-managerów, którzy nie potrafią weryfikować efektów twojej pracy i bardziej liczą się dupogodziny w biurze


@WypadlemZKajaka: manager też woli pracować zdalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) w każdym korpo którym byłem to HR był pomysłodawcą
  • Odpowiedz
@roelveldh: u mnie odwrotnie, pracowałem w poprzednich 2 dużych kropi w ciągu ostatniego roku i każde chciał hybrydę aż znalazłem 3 duże korpo które powiedziało: „mam w nosie gdzie pracujesz ale pracuj dla mnie, o i masz 20% więcej kasy i 3.5tys car allowance”
  • Odpowiedz
@roelveldh: u mnie szefu przebąkiwał coś o powrotach ale na tym sie skończyło, jak zaczną zmuszać to się będę zastanawiał. u różowej chcieli od razu na pałe wprowadzić hybryde na zasadzie 4 dni z biura to sie wypowiedzenia posypały - babeczki się przyzwyczaiły i nie chce się dupki ruszać z domu :) nie dziwie sie
  • Odpowiedz
Czy w waszych firmach też są wprowadzane zmiany jeśli chodzi o pracę zdalną? Coraz więcej firm nalega na tryb hybrydowy.


@roelveldh: Wprowadzane są niemal w każdej korporacji. Dociskają śrubę głównie kadrze zarządzającej oraz młodszym specjalistom.

A starsi mają na #!$%@?, bo i tak pracę znajdą, jak nie tu to za granicą.
  • Odpowiedz